Селфи изображенията през последната година се превърнаха в един от най-отличителните символи на интернет културата. Популярният феномен се разрастна с невероятни темпове и днес почти не можем да се сетим за знаменитост, която да не е използвала този начин да покаже себе си пред своите фенове.
Според британско проучване жените хабят по 1 месец от живота си за селфита. Дамите прекарват 753 часа от живота си в правене, редактиране и качване в социалните мрежи на селфита.
Общата сметка сочи, че дамите губят малко повече от месец от живота си за т.нар. самоснимачка. Резултатите са на базата на анализ на анкета, направена сред 1400 британки на възраст от 18 до 30 години. Младите жени, естествено, не си правят селфито просто така, а се справят с редица фактори, за да направят най-доброто (доколко успяват е спорен въпрос).
Излиза, че приоритет № 1 е избирането на подходяща светлина.Точният ъгъл на кадъра също е важен. Изборът на поза, оптимизираща фигурата, също влиза в топ 3 на задачите пред сложната професия на селфи-мейкъра.
За доста от жените е важно и прилагането на филтрите на смартфона. Изненадващо, но чак на пето място е приоритетът, който би трябвало да е сред водещите - изборът на точната усмивка.
Нещо много любопитно е, че за световна столица на селфитата пък е признат Белфаст, столица на Северна Ирландия. 84% от жителите на града, както мъже, така и жени, си правят селфи поне веднъж седмично.
Още за селфи манията разказва Петя Зунгорлиева – чуйте нейния репортаж.
В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..
През започналата 2025 г. общините са изправени пред три големи предизвикателства : 1. Изпълнението на проекти . Те са финансирани по три линии – от Инвестиционната програма, от Плана за възстановяване и устойчивост и от оперативните програми на ЕС. Предстои стартиране на програмата за селските райони; 2. Реформата в системата..
С настъпването на новата 2025 година една от основните храни на българската трапеза - хлябът, отчете ръст в цената си между 20 и 30 на сто. Като причина за ценовия скок се изтъква връщането на 20-те процента ДДС ставка, а според разчетите на Министерство на финансите става ясно, че завишаването на цената е с цел попълването на дупките в новият..
На 1 януари 2025 г. Полша пое председателството на Съвета на ЕС. Основен приоритет пред полското председателство ще е сигурността в Европа, каза пред Радио София посланикът на Република Полша в България Н. Пр. Мачей Шимански. "Хората искат да са сигурни от всякакви заплахи и искат да живеят добре“, посочи той. Н. Пр. Мачей Шимански..
Тя е на световно ниво във всичко, което прави – по талант, по перо, справя се добре и като драматуррг, тя е Елена Телбис – мултифункионален плеймейкър в изкуството. В нейната скромност тя не желае да я наричат драматург, редом с големите имена като Константин Илиев и Стефан Цанев, но дебютът й за спектакъла “Боклук“ печели награда в..
Липсата на приет бюджет и удължителен закон създава сериозни проблеми за небитовите потребители на електроенергия. Няма регламентиран механизъм за компенсиране на свръхвисоките цени, което води до значително напрежение сред предприятията, стана ясно на среща с медиите на работодателските организации и представители на синдикатите...
Трите партии ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН не са достатъчни, за да се стигне до редовно правителство. Нужна е подкрепа от четвърта политическа сила , но тук се отваря поле за спекулациите. Това коментира пред БНР-Радио София политологът Георги Киряков . "Досега най-добре щеше да е, ако всяка страна от преговорите направи отстъпка. Но това не..