Модерeн образователен център за деца между 2 и 18 г. ще бъде построен на бул. „Никола Вапцаров” 47 до началото на следващата учебна година, когато се очаква учениците на детска градина и училище „Св. Георги” да влязат в новата сграда.
Изграждането на Образователно-спортния комплекс Лозенец ще струва 34 814 148 лв., като половината от финансите са вложения на инвеститора „Образователно-спортен комплекс Лозенец” ЕАД, а останалата са предоставени по инициативата JESSICA (50% предоставени от Фонд за устойчиво градско развитие на София и 50% от Оперативна програма „Регионално развитие 2007 – 2013 г.).
Проектът предвижда на територията на комплекса да бъдат изградени закрити и открити спортни съоръжения, сред които басейни, закрита и открита писта за лека атлетика, физкултурни салони, зала за тенис на маса, зала за бойни изкуства, многофункционална спортна зала, фитнес, открити спортни игрища, зони за сауна, масаж и релакс, медицински кабинети и други.
Основната сграда ще има 87 класни стаи, в това число специализирани кабинети за различни учебни предмети и занаяти. Застроената площ ще бъде 4 461 кв. м при 24 385 кв. м разгъната площ.
Повече за проекта, чуйте от разговора на Мариана Гомилева с изпълнителния директор на Фонда за устойчиво градско развитие на София – Надя Данкинова.
Повече от 20 екипа извършват текущи ремонти по пътните платна и тротоари в София - фрезоване, почистване и асфалтови дейности върху пътните настилки, както и обновяване на тротоарите, съобщиха от Столичната община. От днес започва ремонт на отделни неравности по основни и локални платна на бул. "Скобелев" в участъка от кръстовището "Петте..
Все по-често през летните месеци се отправяме на почивка и в чужбина. Важно е, когато я предприемаме, да сме организирани и предпазливи, защото винаги нещо може да се обърка. Една от защитите при пътуване извън страната е именно застраховката. Какво представлява и какво включва една такава полица, колко може да ни струва тя, какви са..
България е на 61-во място по щедрост в света, а българите са склонни да подценяват своята щедрост , сочи Световният доклад за дарителството ‘2025 (World Giving Report ‘2025) - представително проучване на британската фондация КАФ (CAF), което обхваща повече от 50 000 души в 101 държави. У нас Фондация BCause заедно с КАФ е..
Столичният общински съвет (СОС) малко изненадващо одобри доклада, с който се позволява завършването на бул. "Тодор Каблешков" . Той се внася за втори път за гласуване, като ресорната комисия по архитектура даде отрицателно становище по казуса. Според несъгласните със заложените изменения в подробния устройствен план, които ще позволят да се..
"Вещицата Мара и Проклятието на Абоминус" е първият издаден комикс на илюстраторката Цвета Петрова и ни разказва една история за приятелство, приключения, семейство, и какво става, когато нещата се объркат. "Мара всъщност е базирана на моя приятелка, която се казва Мара и даже и визуално наподобява нея. Този герой е създаден преди доста време, преди..
В предаването "Добър вечер, София" гостува младият, драматург и сценарист – Нера Бойкова , която завършва специалност “Кино и телевизия“ в Нов Български университет и вече работи в няколко кино и телевизионни продукции. Нера Бойкова разказа как творческия път който избира я превръща в човек на изкуството, решавайки да се реализира на..
Какво е състоянието на сградния фонд в столицата от гледна точка на безопасността при земетресение, обяснява в БНР- Радио София инж. Георги Кордов . “Считам, че едропанелните жилищни сгради са добри сгради от конструктивна гледна точка. За времето, когато са проектирани и построени, са спазвани абсолютно всички нормативни документи. Мога да кажа дори,..