Най-често срещаните грешки в българските медии са клавиатурни. Разместени или пропуснати букви, които обаче не променят смисъла. Те се появяват в интернет изданията и в субтитрите на телевизиите, по-рядко във вестниците.
Често тези грешки предизвикват усмивки, защото при разместването или изпускането на дадени букви се получава нещо, което звучи много смешно.
Каква е причината за допускането на грешки в българските медии и в кои видове медии се греши най-често - чуйте обяснението на Евелина Гечева, управител на Академика БГ.
Последната седмица преди Коледа в София започва с два концерта на един от най-фееричните ансамбли в Европа - „Виена Шьонбрун Оркестра“. Тяхното музикално пътешествия из България започна от Пловдив на 10 декември и премина през няколко големи града, за да стигне до столицата. Концертите са в зала „България“, като поради големия интерес те са два в..
Ангел Джоргов, Кмет на Самоков за ски сезона, който се открива днес, за коледните украси и програми и всичко градско: "Открихме сезона на Мальовица, има сняг - не толкова, колкото ни се иска. Надяваме се, че природата ще е с нас. Мальовица е много красив семеен курорт. За Боровец продължаваме с безплатни карти за записаните деца в ски и..
Цветелина Николова е преподавател в ПТГ "Никола Вапцаров" и координатор на Иновационния лагер, който се прави от години. Той е за целия регион. Провежда се подобно на Junior Achievement, България. Идеята на тази глобална инициатива е да вдъхнови младите хора да изследват потенциала си и да се развиват чрез иновации, въображение и творческа мисъл, да..
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. За големия български лекар и микробиолог разказват Ирена Иванова и Венета Костадинчев. Те са представители на фондацията “Доктор Стамен Григоров”. Благодарение на техните усилия и на съмишлениците им можем да посетим единствения Музей на киселото..
С урбаниста Здравко Петров говорим за улица Раковски : "Това е една от дългите улици, богата на развитие и история. Като сокак е съществувала между "Цар Освободител" и ул."Искър", откъдето са започвали бостаните. На нея е една от най-интересните църкви е недалечната от Сточна гара "Св.Параскева". Навлизайки в карето на арх.Лазар Парашкеванов,..
Днес, 143 години след рождението на Лазар Добрич, българите едва ли знаят нещо повече за него, освен че е един от създателите на националния цирк. Неговото име е епоха в световното изкуство на манежа, авторските му номера все още печелят овации, но за времето си акробатът е бил и един от големите световни Дон Жуани. И също като първоизточника на..
Темз Арабаджиева за третата част от зимната поредица на Елин Хилдебранд „Зимни бури“: „Тази година се появи продължението на поредицата – с доста хумор и както винаги - с лек трилър елемент." Защо идилията не е пълна и какво се случва на героите – в книгата, останалото – в звуковия файл. Втората книга, избор на Темз е луксозното издание на..