На място от рано сутринта посетителите се запознават с изложбата „Нямах оръжие Имах раница и статив“, част от Националния план за отбелязване на 100 години от Първата световна война и участието на България в нея. Малките столичани имат възможност да се докоснат от близо до някои военни машини, които са били на въоръжение през годините в армията ни, благодарение на инициативата „Експонатите оживяват“.
Вие също може да се включите в празничната програма, която продължава и в този час.
В репортажа чуйте още подробности за това как се отбелязва празника на Българската армия в Националния военноисторически музей.
Нова изложба "Нямах оръжие. Имах раница и статив" открива Националният военноисторически музей (НВИМ) на 4 май от 17 ч. Изложбата е част от Националния план за отбелязване на 100 години от Първата световна война и влизането на България в нея, а също и..
Авторско видеомапинг шоу на българското MP-STUDIO спечели сребърно отличие в международния конкурс за светлинно изкуство “Shining Shanghai” (Сияещият Шанхай). Произведението носи заглавието “Пеперуда: Призив за дъжд” и беше създадено за..
На 19 октомври в София ще се проведе 17-та поредна кампания на инициативата "Капачки за бъдеще". Събитието отново ще е на площад "Княз Александър Батенберг" в София, съобщават организаторите. От инициативата призовават гражданите да донесат само..
От 31 октомври до 2 ноември, в Ателие "Пластелин“, ще се проведе "Джобен фестивал есен 2025". Форумът за клипово изкуство обединява творци от всички артистични сфери, с единственото условие за участие артистичният им продукт да не е по дълъг от 30..
"Моля те“ е дебютният сингъл от предстоящия албум "Тихите победи“ на музикалния продуцент и артист Любомир Боянов – Chaz . Песента е написана като лично писмо до неговия пораснал син, който е и главният герой във видеоклипа. "Той винаги супер много..
Нови три лекарствени продукти са включени в Позитивния лекарствен списък. Те са предназначени за домашно лечение на остри инфекции на деца до 7 г. и ще бъдат заплащани от НЗОК. Така общият брой на безплатните лекарства става пет, съобщават от..
Мария Чакърова и Боряна Нейкова разказаха как представят неразказаните истории на София по интересен и съвременен начин. Двете дами разкриха, че успяват да постигнат това като използват новите технологии и изкуствения интелект. В своето събитие..
На 16 и 17 октомври в София ще се проведе десетото издание на специализирания форум за библиотечни специалисти. Тази година то е под мотото: "Библиотеките днес: достъпни, проактивни, устойчиви“. Събитието се организира от Фондация "Глобални библиотеки..