Все повече млади хора напоследък търсят шансове да подобрят кариерното си развитие, като кандидатстват за работа в чуждестранни компании. Нарастващ е и броят на студентите, които решават да учат в чужбина, след което преценяват дали да се завърнат в България, за да работят тук.
Според едно от последните проучвания в тази сфера, сред най-предпочитаните са британските университети. Всъщност, оказва се, че повишен интерес за обучение в британски университет има не само в България, но и в ЕС като цяло. Според последните данни, студентите от ЕС, които са приети в британски университети тази година, са над 31 000, което е с около 8% повече спрямо предходната година.
За да се учи и работи в чужбина, едно от основните изисквания е притежанието на сертификат за владеене на английски език на определено ниво, а сред най-реномираните сертификати са тези, издадени от Университета в Кеймбридж.
Кеймбридж изисква от студентите наистина да учат много сериозно, със страст и отдаденост към предмета, който изучават. Не става въпрос просто за научаване на факти и възпроизвеждането им, а за развиване на умението да се мисли критично, да се преценява, да се прилага собствена идея, така че курсовете са доста трудни, поясни директорът на департамента по комуникации в Cambridge English Language Assessment Стивън Маккена.
Чуйте повече за изпитите в Кеймбридж от Мариана Гомилева.
В края на работната седмица коментаторите във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев, се спряха на следните теми за разсъждания и дискусия: "Локалите" "Къде са родителите! Къде са органите на реда? Къде е контролът? Този феномен, този псевдобунт е резултат от безпътица. Това не е игра, а социален и психологически проблем...
В предаването "Ритъмът на столицата" поставяме акцент върху демографския профил на работната сила в България с проф. Кремена Маринова от Института за изследване на населението и човека (ИИНЧ) при БАН. Тя разгледа тенденциите в развитието на 5 ключови демографски параметри на работната сила през периода 2016-2023 г. През целия период..
Факултетът по масови комуникации и журналистика стана на 50 години и продължава да бъде символ на отговорност и развитие. “Това е една от най-старите специалности на Софийския университет. Много дълго време СУ беше единствената академична институция, която обучаваше журналисти. По-късно влезе и специалността “Връзки с обществеността”, малко след..
Стопанският факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" отбелязва 35 години от своето възстановяване. Днес той е сред утвърдените и признати бизнес училища на световната карта, водещо учебно заведение в областта на икономиката и управлението, подготвяйки поколения успешни професионалисти и лидери. "Успехите дотук са естествен..
Младият певец Борис Христов гостува в “Добър вечер, София“ и представи своя нов сингъл "Day By Day" . "Една вечер, преди повече от година и половина, докато заспиваше, синът ми ме помоли да му изпея приспивна песен . Желанието му беше тя да бъде тъжна. Попитах какво означава тъжна песен , отговори песен на която хората плачат ",..
След кратка пауза, която звучи по-скоро като натрупване на напрежение, идеи и сурова енергия, J. PANK /Йордан Панков/ се завръща с новата изложба „Back in Game”, която заявява ярко присъствие. Изложбата представя едно състояние на духа, визуален вик и артистичен рефлекс към едно време, което не търпи застой и спокойствие. С типичната за художника..
В Истанбул (Турция) започнаха разговори за мир между Украйна и Русия като Щатите заявиха, че нямат високи очаквания от срещите. За Вашингтон пробив би могъл да има само ако президентът Тръмп и руския му колега Владимир Путин се срещнат. В Истанбул са първите преки разговори между Украйна и Русия от 2022-ра година насам. Те се случват след..