Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как да изберем работа, която ни прави щастливи

Снимка: pixabay.com

Работата отнема голяма част от будното време на човек и за това е важно да се чувстваме щастливи в това време.

Как да си осигурим това щастие? - оказва се, че то е закодирано в избирането на професия, а след това и в старта на кариерата. Развитието на работното място и избор на първата работа след университета обсъждат участници във форума за студентски стаж и кариера „Национални дни на кариерата - Добра Кариера, Добър Живот“ 2017.

Най-важна е самооценката, човек да прецени какво може, какво иска, за какво мечтае. Т.е. да съпостави мечтите и желанията си с възможностите и уменията, които има. Това съветва Светлозар Петров, управител на JobTiger.

Едно от златните правила: Бъдете искрени, защото опитвайки се бъдете някой друг лъжете не само себе си, но и работодателя.

Чуйте повече от интервюто на Добрина Добрева със Светлозар Петров, Управител на JobTiger - как да намерите своята "щастлива работа".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 28.02.25: Предстоят сложни месеци за българското правителство?

Коментатори във "Форум" тази седмица са бившият заместник-министър на икономиката и външните работи Милен Керемедчиев и адв. Петромир Кънчев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Обобщение на темите от седмицата - Дневният ред в парламента – борбата за регулаторите, сваляне на депутатски имунитети,..

публикувано на 28.02.25 в 19:46

Гласът като оръжие срещу емоционалните блокади

Възможно ли е гласът да бъде оръжие срещу емоционалните блокади? На този въпрос отговарят психологът Михаела Ангелова и психовокалният инструктор Велин Марков. Двамата са семейство, което освен любовта, намира и връзката между психологията и музиката. "Преди три години създадохме нашето първо бебче – "Глас и гняв“, с което помагаме на хората..

публикувано на 28.02.25 в 18:28

Допитване: Българите искат повече ред в училищата

Подробности можете да чуете в звуковия файл.

публикувано на 28.02.25 в 17:17
Издателят с книгата речник

Речник, трогващ с прозрения от живот във война

"Когато през февруари 2022 година започна пълномащабната руска агресия срещу Украйна, аз се опитах да съставя речник на войната , разказва Остап Сливински. Събира кратки истории от по няколко реда или страничка и ги структурира по азбучен ред – като истински речник. Книгата му вече може да се прочете и на български, а за съжаление..

публикувано на 28.02.25 в 16:36
Коста Коларов...

Коста Коларов представи новата си група "Цар Плъх" и сингъла "Засега"

Има такива музиканти и артисти, които са смели в идеите си и дърпат преди всичко себе си и своите виждания напред, както и цялата музикална сцена. Към тези хора причисляваме музикантът Коста Коларов от набиращата скорост банда "Цар Плъх". След като издадоха първите си сингли през миналата година, момчетата ще ги представят заедно с..

публикувано на 28.02.25 в 16:09

Пърформансът Billy’s Violence & Billy’s Joy - гледната точка на Бекет върху Шекспир

Billy’s Violence & Billy’s Joy е изключително визуално и емоционално преживяване, което изследва динамиката между радостта, въображението и личната идентичност. Тези представления събират в себе си трагедиите и комедиите на великият Шекспир и ги реконтекстуализират и преориентират, като поставят под въпрос моралните компаси, които използваме..

публикувано на 28.02.25 в 15:53
Никола Атанасов

Никола Атанасов: Предстоящото споразумение между Зеленски и Тръмп има по-скоро търговски характер

Тази седмица се навършиха три години от началото на войната в Украйна. Украинският президент Володимир Зеленски пристигна снощи в САЩ. Днес той ще води разговори с американския президент Доналд Тръмп по споразумението за разработване на минерали и редки земни елементи. Пред Радио София Никола Атанасов от Института по медиация и управление на..

публикувано на 28.02.25 в 15:39