Днес в присъствието на общинската управа и училищното ръководство беше дадена встъпителната пресконференция. От нея научихме, че с близо 1 милион и 300 хиляди лева безвъзмездна финансова помощ ще бъде ремонтирано и модернизирано училището.
Като техникум днешаната Професионална гимназия по ветеринарна медицина и селско стопанство беше една от най-елитните в Западна България преди 1989-а година. Въпреки последвалите положителни промени, и това училище не е подминато от редица негативни влияния на демократичния ни преход. Но сега амбициите са постепенно то да възвърне някогашната си слава, а защо не да превърне Костинброд в своеобразен образователен център. Първата стъпка ще бъде обновяване на базата и провеждането на мерки за енергийна ефективност в сградата на гимназията.
Кметът на Община Костинброд Трайко Младенов акцентира на важността на изпълняваните проекти по европейските програми.
Следващ момент в обновянето на базата на Професионалната гимназия по ветеринарна медицина и селско стопанство в Костинброд ще бъде ремонтът на общежитията към училището, които също се нуждаят от обновяване. Това обаче ще стане с друг проект, който тепърва ще се пише. Приоритетът сега е да бъде обновена базата на основната сграда, за да може да се предложат по-добри условия за учениците, а така - да се повиши и привлекателността на гимназията - коментира и директорът на училището Светослав Иванов.
Чуйте още по темата в звуковия файл.Днес ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността, в планините със слаби превалявания. Почти тихо, в източните райони със слаб до умерен вятър от изток-североизток, съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София - около 34°. В планините ще бъде слънчево. След обяд, главно над западните масиви, ще има временни..
Александра Александрова, зам.кмет по култура район Банкя ни представя предстоящия им празник, Горешляци 2025: "От 14 до края на седмицата, вкл. и 26 юли са празниците на минералната вода и дълголетието. Още утре откриваме пространство за арт-терапия. През седмицата следва мултимедийния спектакъл "Богини на водата" (15 и 16, от 20:30). Проектът е..
Радиокафе гостува на професионалната гимназия по туризъм „Алеко Константинов“ в район Банкя . Пръв гост е нейният директор, инж. Савина Спасова : "Нашата гимназия развива учениците не само като професионалисти, а и като граждани. Едната програма, по която работим е Еразъм+, нашите ученици посетиха Германия Италия, Испания и Португалия за..
Ранните срещи на Иван Вазов със София са темата ни днес - дни след рождения му ден: Вазов пристига в София да се кандидатира за преводач на строящата се жп линия София-Кюстендил. Къде отсяда в София в 1874, когато иска да си получи заплатата? "Големи разходки извън града не бяха възможни" - четем в спомените на поета. "Витошо мила, горо зелена" е..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Почитателите на Аспарух Лешников ме намериха в музея в Хасково, където съм уредник. Те почти не вярваха, че ще излезе нещо около юбилея му. Поканихме внучка му Джесика от Лондон, оперна певица да пее репертоара му. Тя ни спомена за семейния им архив и обещах, че книга ще има и тази година тя стана..
В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..
Кюстендил, "Хисарлъка експириънс", на фестивала на приключенията и изживяванията, който открихме снощи в " Добър вечер, София ". Сега сме в съвместната продукция с Програма "Христо Ботев", условно наричана "Семейно РадиоКафе". Пръв гост ни е кметът на Кюстендил, Огнян Атанасов : "Това е страхотно място, нямам търпение да дойде 21:30, когато излизаме..