Световен индекс за развитие на предприемачеството показва изоставане на България в областта на предприемаческото образование и неговото налагане както в средното така и във висшето образование. Това каза за Радио София проф. Димо Димов – международен специалист по иновации и предприемачество в университета в Бат, Великобритания. Той бе гост-лектор на петата международна конференция у нас "Индустриална революция и нови конкурентни стратегии". В основната си част форумът засегна темата за управление на риска и състоянието и околната среда на бизнеса у нас и в чужбина.
Основен гост лектор бе проф. Димо Димов- преподавател по иновации и предприемачество в университета в Бат Великобритания. Проф. Димов е с богат международен опит не само в Англия, но и в Испания, и САЩ, той влиза в класацията на 100-те най-добри предприемачи в света,.Сред основните проблеми на българското образование у нас проф. Димов посочи изоставането на предприемачествопто и липсата на практически опит в нашите учебни програми. От друга страна професора каза, че бълграските студенти които отиват жда следват магистърскта си степен в университета в БАТ винаги са сред най-добрите и хвалени от преподавателите там.
Друга положителна тенденция, която отчита проф, Димо Димов е развитието на предприемчеството у нас във възходяща посока за последните 5 години.
Целият разговор на проф. Димо Димов с Олга Добрева можете да чуете в звуковия файл.Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..