Несъбраните средства от нарушителите на пътя възлизат на 66 милиона лева. Едно от предложенията за по-добра събираемост на тези средства е глобите да се събират от частни съдебни изпълнители. Предложението направи Алекси Стратиев, бивш началник на КАТ по време на работна среща между експерти по пътна безопасност, представители на Националната агенция по приходите и народни представители, която се състоя днес в Парламента. Темата беше именно по-добрата събираемост на глобите за неспазване на правилата за движение.
Връщаме полицаите в храстите с премахването на знаците, които показват камерите на пътя. Това пък заяви народният представител от партия "Воля" Боряна Георгиева. От "Воля" предлагат във всяка полицейска кола, която има камера, да бъде инсталиран и ПОС-терминал. С тези устройства глобеният може веднага да плати глобата си и това ще намали и административната тежест, смятат от "Воля". Алекси Стратиев, дългогодишен началник на КАТ, пък посочи, че в Италия камерите са скрити в кофи за боклук.
Поставянето на постерминали в полицейските автомобили и възможността за плащане на глоби там е въпрос, по който все още има доста различия. Народните представители, които организираха днешната среща обещаха, че ще има и още подобни срещи, на които да се коментира закона за движение по пътищата. Те ще продължават да събират идеи, които след това да бъдат предложени като закон или като промени в закон, за да може да се увеличи събираемостта на глобите.
Какви други предложения бяха отправени - чуйте в репортажа на Ивайло Николов.
Последната седмица преди Коледа в София започва с два концерта на един от най-фееричните ансамбли в Европа - „Виена Шьонбрун Оркестра“. Тяхното музикално пътешествия из България започна от Пловдив на 10 декември и премина през няколко големи града, за да стигне до столицата. Концертите са в зала „България“, като поради големия интерес те са два в..
Ангел Джоргов, Кмет на Самоков за ски сезона, който се открива днес, за коледните украси и програми и всичко градско: "Открихме сезона на Мальовица, има сняг - не толкова, колкото ни се иска. Надяваме се, че природата ще е с нас. Мальовица е много красив семеен курорт. За Боровец продължаваме с безплатни карти за записаните деца в ски и..
Цветелина Николова е преподавател в ПТГ "Никола Вапцаров" и координатор на Иновационния лагер, който се прави от години. Той е за целия регион. Провежда се подобно на Junior Achievement, България. Идеята на тази глобална инициатива е да вдъхнови младите хора да изследват потенциала си и да се развиват чрез иновации, въображение и творческа мисъл, да..
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. За големия български лекар и микробиолог разказват Ирена Иванова и Венета Костадинчев. Те са представители на фондацията “Доктор Стамен Григоров”. Благодарение на техните усилия и на съмишлениците им можем да посетим единствения Музей на киселото..
С урбаниста Здравко Петров говорим за улица Раковски : "Това е една от дългите улици, богата на развитие и история. Като сокак е съществувала между "Цар Освободител" и ул."Искър", откъдето са започвали бостаните. На нея е една от най-интересните църкви е недалечната от Сточна гара "Св.Параскева". Навлизайки в карето на арх.Лазар Парашкеванов,..
Днес, 143 години след рождението на Лазар Добрич, българите едва ли знаят нещо повече за него, освен че е един от създателите на националния цирк. Неговото име е епоха в световното изкуство на манежа, авторските му номера все още печелят овации, но за времето си акробатът е бил и един от големите световни Дон Жуани. И също като първоизточника на..
Темз Арабаджиева за третата част от зимната поредица на Елин Хилдебранд „Зимни бури“: „Тази година се появи продължението на поредицата – с доста хумор и както винаги - с лек трилър елемент." Защо идилията не е пълна и какво се случва на героите – в книгата, останалото – в звуковия файл. Втората книга, избор на Темз е луксозното издание на..