Несъбраните средства от нарушителите на пътя възлизат на 66 милиона лева. Едно от предложенията за по-добра събираемост на тези средства е глобите да се събират от частни съдебни изпълнители. Предложението направи Алекси Стратиев, бивш началник на КАТ по време на работна среща между експерти по пътна безопасност, представители на Националната агенция по приходите и народни представители, която се състоя днес в Парламента. Темата беше именно по-добрата събираемост на глобите за неспазване на правилата за движение.
Връщаме полицаите в храстите с премахването на знаците, които показват камерите на пътя. Това пък заяви народният представител от партия "Воля" Боряна Георгиева. От "Воля" предлагат във всяка полицейска кола, която има камера, да бъде инсталиран и ПОС-терминал. С тези устройства глобеният може веднага да плати глобата си и това ще намали и административната тежест, смятат от "Воля". Алекси Стратиев, дългогодишен началник на КАТ, пък посочи, че в Италия камерите са скрити в кофи за боклук.
Поставянето на постерминали в полицейските автомобили и възможността за плащане на глоби там е въпрос, по който все още има доста различия. Народните представители, които организираха днешната среща обещаха, че ще има и още подобни срещи, на които да се коментира закона за движение по пътищата. Те ще продължават да събират идеи, които след това да бъдат предложени като закон или като промени в закон, за да може да се увеличи събираемостта на глобите.
Какви други предложения бяха отправени - чуйте в репортажа на Ивайло Николов.
Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..