Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Битката за талантите“ обяснява как да се печелят качествени кадри

На 24 ноември София ще бъде домакин на форума „Битката за талантите“ - форум, в чийто фокус попадат успешните кампании за изграждането на работодателска марка.

Форумът поставя в центъра на вниманието теми като иновациите при ангажиране на служителите, позициониране на компаниите като атрактивни работодатели, ролята на дуалното обучение за изграждането на таланти.

За тенденциите и техниките за привличане и задържане на талантливи служители и как се градят таланти на работното място, обяснява Надя Маринова - един от организаторите на форума.

Един от акцентите е как успяват големите компании да намерят служители в една много конкурентна среда, в която всички искат да привлекат най-добрите за себе си. Има надиграване с размера на заплатите, има надиграване с бонусите, има надиграване с условията в офисите, които се предлагат и от година на година, битката като че ли се ожесточава, за да се привлекат най-добрите, обяснява Маринова.

Според нея първата част е да се привлекат само най-добрите, след това обаче има една огромна задача, която стои пред работодателите - това е да задържат своите таланти, защото техните конкуренти не спят.

На форума ще бъдат показани най-добрите практики от големите фирми, а какво още разказа Маринова, чуйте в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - Александър (Сашо) Божинов, копривщенският артист

Наричат го "последният бохем на Копривщица" или "Чичо Сашо" от радиоточката на Копривщица. Като художник рисува своите вдъхновителки и неземната хубост на родния град. Четката му е искрена. Подробности от близкия му приятел Дойчо Иванов, уредник в къщата-музей "Димчо Дебелянов". Но и от друг копривщенец, бивш уредник на същата къща-музей Славимир Генчев...

публикувано на 27.09.25 в 15:00
Боян Пенев и Багряна

Адресите на любовта - Дора Габе и Елисавета Багряна

Дора Габе и Елисавета Багряна – явни „врагини“ или тайни приятелки? Сложната конфигурация в любовните истории на Дора Габе и Елисавета Багряна е най-заплетеният многоъгълник в българския литературен живот. Според градските легенди двете поетеси споделят най-малко петима мъже, но сред тях безспорно изпъква проф. Боян Пенев...

публикувано на 27.09.25 в 14:00
Андрей Андров

"Дъга" надживя комунизма

Андрей Андров ни представя третия брой на антология "Дъга": "Мога да се похваля, че се усеща заздравяване на комикс-културата в България. Възродихме идеята на комикс-бистро, които се събираха веднъж на месец - рисуване на комикс, лафче. Заехме тази практика, има интерес от млади - от 20, 30, 40-годишни. Имаме разширен редакторски екип, който подреди..

публикувано на 27.09.25 в 11:25
Милен Хальов

Училището - веселата част от деня

Милен Хальов оставя настрана богатия си арсенал от фантастични герои и създава съвсем истинска и по детски забавна история, вдъхновена от неговия собствен опит като учител. Писателят със змейско въображение ни кани в класната стая на книга първа от новата си шеметна поредица –  "Комикс клас" : "Имах строг график, като издам една книга да имам..

публикувано на 27.09.25 в 10:30

Две трамвайни спирки, а по средата?

През последните месеци над 20 000 граждани се включиха в онлайн кампанията “Символът на квартала” на #soСофия и гласуваха за най-отличителна емблема на 12 столични квартала. Резултатите от гласуването бяха представени на 17.09, празникът на София.  Събеседник по темата ни е Симона Василева, част от екипа на платформата #soСофия, от която ще разберем..

публикувано на 27.09.25 в 09:57
Емил Джасим

"Форум", 26.09.25: Политическият сезон на фона на разнородни протести

В последния ден от седмицата темите от деня в предаването "Форум“ коментира Емил Джасим - учител по история, образователен експерт и анализатор на процесите в обществото ни, който заедно с водещия Лъчезар Христов, обсъди следните теми: Трети ден без кворум в Парламента; Началото на политическия сезон на фона на разнородни протести; Срещата на..

публикувано на 26.09.25 в 20:56

Разнообразна програма за празника на гр. Костенец

Кулминацията на честванията за празника на Община Костенец ще бъде на 27-и септември, когато през целия ден ще има събития. Празникът ще започне с базар на занаятите, в който ще вземат участие както местни производители, така и гости на града. От Общината са предвидили кулинарно шоу с мастър шеф Виктор Анчев, а ученици от местната професионална..

публикувано на 26.09.25 в 17:26