5000 литра гориво са задържали митнически служители при две проверки в района на София, съвместно със служители на НАП и със съдействието на Междуведомствения координационен център в ГДБОП.
При проверка на 23 август, мобилна митническа група установява в лекотоварен автомобил ПВЦ-съд с 1000 литра жълтеникаво-кафява течност с мирис на енергиен продукт. Оказва се, че горивото е натоварено от бензиностанция в близост до София. Възникват съмнения, че количеството дизел не е отчетено през нивомерната система на търговския обект. При огледа на бензиностанцията, съвместно с НАП, е установено, че на територията на обекта се намира подземен резервоар, оборудван с помпа и пистолет за зареждане, който не е свързан с НАП.Откритото количество енергиен продукт в незаконния резервоар е около 4000 литра. Документи, удостоверяващи плащане на акциз за установеното дизелово гориво - общо около 5000 литра, не са представени. Горивото е задържано. Взети са проби за лабораторна експертиза. Бензиностанцията ще бъде санкционирана за липсата на документи, удостоверяващи плащането на акциз от Агенция „Митници".
„Овергаз Мрежи“ АД уведомява всички свои битови абонати в град София, че операторът на газопреносната мрежа „Булгартрансгаз“ ЕАД планира да извърши ремонтни дейности и подмяна на оборудване в периода от 08:00 часа на 22 юли 2025 г. до 08:00 часа на 24 юли 2025 г. За да се осигури непрекъснатост на газоснабдяването, „Овергаз Мрежи“ АД ще гарантира..
Във връзка с концерта на американската рок група "Guns N' Roses" на 21 юли 2025 г. (понеделник) на Националния стадион "Васил Левски", се въвеждат промени в организацията на движение, съобщиха от Столичната община. До 8:00 часа на 24 юли 2025 г. на джобовете на бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" срещу пети вход (бариерата) се забранява престоят и..
По повод Илинден (20 юли), едноименният столичен район кани гражданите на различни събития за деца и възрастни от днес до неделя. Тази вечер с "Кино под звездите" ще има прожекция на филма "Мера според мера" от 21:00 часа. В събота, 19 юли , от 10:00 ч. започва програма за най-малките - детски арт работилници , анимация и феерично..
В края на септември се очаква да започне оказването на въздушна медицинска помощ и през нощта, съобщи министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. По думите му през август и септември ще се проведе обучението на екипите, които ще са отговорни за нощното летене. След като придобият сертификати за оказване на помощ по въздух през нощта, те ще..
188-ата годишнина от рождението на Васил Левски и официалното обявяване на новото име на столичното летище - Летище "Васил Левски“ - София бе отбелязано с тържествена церемония на Терминал 2. С влизането в Шенген и в Еврозоната България застава наравно с най-напредналите европейски народи - каза вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан..
И тази година честотата на консумация на пенливата напитка у нас продължава да е устойчива, независимо че биреният пазар има лек спад в сравнение със същия период на 2024 г. Според традиционното лятно проучване на Ипсос, проведено по поръчка на Съюза на пивоварите в България (СПБ), 75% от сънародниците ни пият бира поне веднъж месечно, а 57 на..
След поредно паднало дърво в парк “Врана” областният управител на София-град Стефан Арсов призова кмета Васил Терзиев да се яви лично и да предаде собствеността на парка на държавата. Повече от седмица тече приемно - предавателната процедура. Областният управител очаква да получи днес ключовете и документацията от "Врана" Арсов определи..