Не е розово положението и при публичните услуги. За електронно управление се харчат много повече средства, отколкото в бизнес сектора, но въпреки това изоставането е дори по-голямо. Някои от ключовите правителствени проекти като Проекта за националната електронна идентификация и Проекта за електронната здравна карта се забавиха и бяха спрени. Положителни изключения са Националната агенция за приходите и Националният статистически институт, които предлагат добри електронни услуги.
По отношение на иновациите, има два сектора в икономиката, които наистина са иновативни и са на световно ниво - ИКТ сектора и автомобилостроенето, посочи Тодор Галев. Той уточни, че ИКТ секторът осъществява над 15% от износа в цялата икономика на страната, като това се постига с по-малко от 2% от всички фирми. В самия сектор над 55% от продукцията е ориентирана към външните пазари.
Експертът добави, че всяка фирма, която иска да прави иновации, трябва да има дългосрочна стратегия и дългосрочна визия откъде да се осигури финансиране. Освен това трябва да има ясна представа за пазарната ниша, в която ще бъдат реализирани иновациите. Ако няма точен поглед върху пазара, обикновено не се получават добри резултати.
Дългоочакваният Закон за несъстоятелност на физическите лица беше обнародван в Държавен вестник, но ще влезе в сила поне след 9 месеца. Докато имаше обществено обсъждане, а и преди това, Законът претърпя значителни корекции. От експерти той беше определян като лобистки и в защита на кредитните институции, но не и за физическите..
Изложбата на завършващите бакалаври и магистри от специалност “Метал” предстои на 9 юли. Бакалавърските творби, които ще бъдат изложени на изложбата са дело на студентската работа през последния семестър, който започва от февруари до юни, когато е защитата.Подготовката за изложбата при всеки отнема различно време. “При мен конкретно отне малко повече..
След дискусията за Наредбата за общинските жилища, проведена на 7 юли , председателят на групата на "Спаси София" в Столичния общински съвет Борис Бонев призова за подкрепа на промените при гласуването ѝ в четвъртък, 10 юли. Той е сред вносителите на доклада . Предложените нови моменти предизвикаха недоволство сред наемателите на..
Фестивалът "Алегра“ се открива на 10 юли, но академията към него вече тече, а тя именно е сърцето на фестивала. В предаването „Радиокафе“ гостуваха Петър Найденов - контрабасист, който от дълги години свири и работи в Швейцария, но в един момент решава, че и у нас трябва да има такива академия, каквато е факт в сърцето на Европа и Мария..
Чужденците много харесват София, като среда за работа и като град за живеене, казва Иван Гойчев, който е зам.-кмет на столицата и се занимава с иновации, дигитализация, икономическо развитие . Сфери, които са сред най-важните за развитието на един град. Иван Гойчев не е политик, а идва от частния сектор, където от 25 години работи в софтуерната..
“Музика в столицата“ концерт на трио пиано-кларинет- гъдулка ще сепроведе в кино "Кабана“ в столицата, на 21 юли. Събитието е част от лятната програма на София. За него разказза в предаването "Радиокафе“ пианистката Фани Куцарова , която е част от триото, а също и двигател на различни проекти. “На 21 юли започва цикъл от два концерта, които..
В обявения за най-горещ ден от настоящата седмица, от Столичната община ще раздават минерална вода на столичани и гости на града. От 13.00 часа на 8 юли безплатно минерална вода ще се раздава на няколко места в София. Инициативата, която вече два поредни дни общината предприема, е във връзка с високите летни температури. Градусите в София..