„За следващата учебна година министерството планира да отпусне още 25 млн. лв за финансиране на дейности в областта на STEM и други иновативни проекти по интереси. Планира се още 50 училища да бъдат подпомогнати по този начин. През миналата учебна година 2017/2018 за първи път имахме одобрени проекти за иновации в над 180 училища. За тази година училищата са 300. Особено трябва да стимулираме иновациите в областта на SТЕМ - природни науки, математика, техника. Това са дисциплините и уменията, които водят към добра реализация на днешните ученици в бъдеще, към професиите, които се очаква да носят най-големи доходи,“ коментира Вълчев
До момента около 1100 училища в България са изцяло оборудвани с безжичен интернет. В бъдеще Министерството на образованието планира да създаде виртуален облак с общодостъпна безплатна информация за всички ученици, да въведе повече виртуални училищни дъски и да оборудва всички класни стаи в страната с безжичен интернет.
"Имаме няколко оборудвани кабинета към иновативния STEM център във Втора английска езикова гимназия. Тук интегрираме предметите, обединяваме ги - например биология и химия. Няколко преподаватели по различни предмети работят в един и същи час с учениците по различните науки. Няма начин природни науки да се преподават без визуализация. Ние сме щастливци, че училището вече има много по-добра материална база - сега вече децата могат сами да провеждат опити, да гледат през микроскоп. Няма по-добър начин нещата да се запомнят и да се научат," - коментира Ирина Костадинова, главен учител по биология и здравно образование.
Снимки: Луиза Лазарова
С научна конференция днес бе отбелязана 120-годишнината на музейно дело в Етрополе. В нея специалисти, историци, университетски учени изнесоха интересни доклади и презентации, свързани с миналото на този край, присъствието на града в османски документи, образованието и архитектурното и културно-историческо наследство, разказа пред..
Тазседмичните участници във "Форум" се спряха и дискутираха по горещата новина Шенген вдига бариерите и пред българи и румънци. За къде пътуваме? Какви са пътищата ни до съседните страни? Колко десетилетия ще строим магистрали? както и по не по-малко важните теми: Какво правим през/със свободното време на децата ? Защо (освен..
На 15 декември, от 12.00 часа, в залата на Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" ще се състои концерт-матине на Панчо Владигеров-внук и Kalki's family. Коцето Калки и съпругата му, пианистката Мартина Табакова, гостуваха в "Радиокафе“, за да споделят за проектите си. "Тази година беше доста наситена със събития, посветени на..
През 2024 г. онлайн търговията у нас бележи ръст от 20% и надхвърля 2,3 милиарда евро . За период от 4 години - от 2020 до 2023-та, обемът на пазара е удвоен . В кампанията "Черен петък" през ноември са извършени покупки за 500 млн. лв . Триста милиона от тях са платени само за три дни (15-17 ноември). Това съобщи пред БНР-Радио..
Дни преди Коледно-новогодишните празници, от община Челопеч са зарадваха на своеобразен подарък - чисто нов електромобил по проект на Националния доверителен еко фонд. Електрическия автомобил ще се използва за следните дейности: Разнасяне на храни, материали и извършване на услуги за хора в затруднено материално положение;..
Велосипедна работната група е създадена към Транспортната комисия в Столичния общински съвет през изминалото лято. Тя играе координационна роля между различните дирекции в Столичната община и велосипедната общност, каза пред Радио София Радостина Петрова - експерт към Транспортната комисия. "Говорим си за проектната готовност на нещата, които..
Ски легендите Михаел Валхофер и Марк Жирардели идват за откриването на сезона в Банско на 14 декември , съобщи пред БНР-Радио София Иван Обрейков – маркетинг директор на концесионера на ски зоната в курорта. В програмата тази събота е предвиден и концерт на Дара. Хубавата снежна покривка отвори ски зоната още в началото на декември...