Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Накъде в София

Снимка: https://zadkanala.bg/

МУЗИКА

Столичната община и сдружение „Национална асоциация за профилактика на белодробните болести“ организират среща - концерт в подкрепа на кампанията „За живот без тютюнев дим“ от 19.00 ч. в Театър „София“, на която ще бъдат представени резултатите от проекта „Грижа за белодробното здраве на столичани“. Концертът е със специалното участие на Кристина и Михаил Белчеви, Хайгашот Агасян, Джина Иванова, Христиана Луизу, Натали Ангелова и детска вокална група „Кристални гласчета“.

ТЕАТЪР

"Как се обира банка" от Сами Файяд започва в 19.30 часа в Сатиричния театър. Режисьор е Николай Ламбрев-Михайловски, а в ролите са Христо Мутафчиев, Ева Тепавичарова, Веселин Цанев. Заглавието е една уловка, всъщност пиесата е разказ за това как системата унищожава много хора, които се занимават с изкуство

"Дебелянов и ангелите" е предложението за тази вечер от Народния театър "Иван Вазов". Постановката е на Диана Добрева, участват Алексей Кожухаров, Венелин Методиев, Димитър Банчев, Добрин Досев, Ивайло Христов. Началото е в 19.00 часа на голямата сцена.

Скъперникът от Молиер може да гледате от 19.00 часа в Малък градски театър "Зад канала". Спектакълът е под режисурата на Лилия Абаджиева, а на сцената излизат Владимир Пенев, Албена Михова, Александър Кадиев, Луиза Григорова - Макариев, Весела Бабинова, Иван Петрушинов. Актьорите не спират нито за секунда, забъркват се в комични и трагични каши, борят се един с друг и със себе си

КНИГИ

От 18.00 часа в Мраморното фоайе на Столичната библиотека ще бъде представена стихосбирката „Миг като вечност“ (100 стихотворения за любовта) на един от най-нежните лирици в съвременната българска поезия – Георги Константинов. В атмосферата на „Миг като вечност“ ще ни потопи писателят Иван Есенски. Георги Константинов ще прочете свои творби, а бардът Евгени Бенов ще изпълни песни по стихове на поета.

ИЗЛОЖБИ

В галерия "Академия" на Националната художествена академия в 18.00 ч. ще бъде открита изложбата с творби от колекцията на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Експозицията се организира по повод 130-годишнината от създаването на Алма матер и съдържа произведения на едни от най-значимите български художници, както и изключително ценни стари ръкописи.

КИНО
Рами Малек в ролята на легендата Фреди Меркюри, може да гледате във филма „Бохемска рапсодия”  от 19:00 часа в кино „Люмиер Лидл”. Режисьор на продукцията е Брайън Сингър. Историята разказва за 15-годишния период от сформирането на групата "Queen" до грандиозната благотворителана инициатива на 13 юли 1985 г. под надслов "Live Aid". Филмът бе отличен с две награди „Златен глобус”, има 5 номинации за „Оскар” и 7 номинации за БАФТА, а тази нощ Рами Малек спечели наградата на Гилдията на актьорите за най-добър актьор.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - Радиотеатърът, част 1

Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът  е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..

публикувано на 25.01.25 в 16:00

Софийски разкази - Историческите сгради на БНР

Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..

публикувано на 25.01.25 в 15:00
Сирак Скитник

Адресите на любовта - Сирак Скитник

В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга.  Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната  Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...

публикувано на 25.01.25 в 14:00
Никола Тулечки (вляво) с Даниел Ненчев

90 години БНР - ще ни вземе ли ИИ работата?

Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии?  Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..

публикувано на 25.01.25 в 12:03

90 години БНР - в 10-те отговора на Генералния директор Милен Митев

10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..

публикувано на 25.01.25 в 11:34

90 години БНР - музиката е полет

Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник. Много време търсехме място за запис, където музиката ни да не звучи зле и китаристът Косьо..

публикувано на 25.01.25 в 11:23

90 години БНР - гласовете с отношение

В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите . Златният ни фонд припомня гласа на първата говорителка на Радио София през 1933 г., Венче Добрева:..

публикувано на 25.01.25 в 10:01