В "Моята история за доброто" ви срещнахме с една жена, която абсолютно безкористно помага на тези родители. Десислава Янкова вече 9 години прави дрешки за деца. От съвсем скоро подарява комплекти за изписване на всички родители и близки на недоносени бебета, които я потърсят.
За щастието на непознати за нея хора се грижи Десислава. През май миналата година тя дава началото на кампанията „Чувалче с кауза“, по време на която са дарени десетки бебешки чувалчета на родилни отделения из цялата страна. Чувалчетата са безопасна алтернатива на завивките, като освен удобство, гарантират правилна и равномерна температура на тялото на детето. Десислава и нейният съдружник планират безвъзмездно преоборудване на всички неонатологични отделения в страната. Посланиците на каузата се увеличават с всеки изминал ден. Благодарение и на тях броят на родителите, които получават подкрепа, се увеличават в цялата страна.
За да направиш някой щастлив в най-тежките му житейски моменти се изисква огромно сърце и много човечност. Десислава Янкова подарява подкрепа на семействата на недоносените деца на България. Подарява я като им дава безвъзмездно дрешки за бебенцата, които са по-малки от нормалното и обличането им освен чисто физическо е и психическо предизвикателство.
А приятелите са много. Хората, които разказват за инициативата на Деси, са много. Живеят в различни краища на страната и помагат на Деси и партньора й по добрини - Митко да достигнат до колкото се може повече родители на недоносени бебета. Страхотно е когато доброто е разпознато като такова. Много често подхождаме скептично към протегнатата ръка. Не вярваме, че някой ще ни помогне без да иска нищо в замяна. Деси обаче ни връща надеждата, че милосърдието все още съществува и можем да го открием в най-чистия му вид - всеки ден. Мечтае за доброто бъдеще на децата, и не само мечтае, но и вярва, че може да го промени.
Ако искаме децата ни да останат, да се развиват и градят бъдеще у нас, то трябва да ги подкрепяме при всяка крачка и всеки дъх. Особено, когато дъхът е поет преждевременно, подкрепата трябва да е още по-голяма. Подкрепа за Малките герои в борбата за живот. Все още темата "недоносени бебета" не се дискутира свободно и често родителите на недоносени новородени се оказват в ситуация, в която не знаят какво да очакват, какви са нуждите на детето им и към кого да се обърнат за подкрепа. Това е тема, която заслужава внимание, защото често малките усилия водят до големи чудеса! Точно такива, от които много деца имат нужда днес.
Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..