България е там, където е светът, даже имаме по-добри статистики по отношение броя на жените, работещи в дигиталната индустрия - почти два пъти повече, отколкото в Европа. Все още обаче бизнес кариерата, лидерските позиции, особено предвид водещата роля на дигиталната икономика, има ясна нужда жените да разпознават таланта си, да следват идеите си, да имат самочувствието, че могат да развиват кариерата си според своите виждания, коментира пред Радио София Саша Безуханова.
Макар и да има първоначален предразсъдък към жени на високи позиции, обратната страна на медала е, че ако една жена покаже качества, плътност на идеите и на експертното ниво, това отваря по-широко вратите пред нея и по тази причина все повече жени имат самочувствие да поемат управленски роли. Днес проблемът с неравнопоставеността на половете, конкретно в бизнес средите, до голяма степен е преодолян. Все още има какво да се направи обаче по отношение на възнаграждението на жените.
Саша Безуханова подчерта, че в обществен план има една тревожна тенденция, която пролича и с противопоставянето по отношение на Истанбулската конвенция. Обществото ни няма достатъчно зрялост и чувствителност за това какво значи насилието и защо има нужда борбата срещу него да бъде покрепена нормативно. Важно е всички да сме чувствителни за това кой става жертва на домашно насилие и се грижим за по-добрата грамотност в тази област сред младите жени, особено в по-рискови общности.
В днешното време на трансформация заради глобалната дигитална свързаност и демократизацията на достъпа да информация, но и заради нарушения баланс между човека и природата, старите модели, по които бива управляван светът, стават неподходящи. Така настъпва моментът за нов морал и нова организация - отворените общности, колаборацията и съвместното създаване. Затова и основната цел на основаната от Саша Безуханова организация Move.bg е утвърждаване именно на тези нови модели.
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..