Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Влогърите Стефи и Стан: Социалните мрежи са огромна сцена, ако имаш качества

Стефи и Стан
Снимка: Facebook/inStanT
Днес в изнесеното студио на "Радиоприемница" в НДК, където до 2 юни се провежда Пролетния базар на книгата и втория Софийски международен литературен фестивал за деца и младежи, на гости ни бяха най-популярните влъгъри у нас, които имат милиони гледания и абонати - Стан и Стефи. Освен това, двамата пишат книги, озвучават филми, а на 1 юни почитателите им ще могат ги видят на живо в Мраморното фоайе на НДК, като темата на срещата ще бъде "Магия или наука".

Попитахме ги как става така, че са едновременно любимци както на децата, така и родителите. Според Стан може би отговорът се крие в симбиозата между това, че правят нещо интересно за децата, но то е полезно и има стойност, която родителите оценяват.

Как, обаче, можем да станем влогъри, поинтересувахме се ние, защото това е въпрос, който вълнува много деца, които са техни последователи.

Не е трудно да вземеш телефона, да пуснеш камерата и да говориш за нещата, които те интересуват и са ти интересни, но влогърството днес също така е и една отговорност, защото в крайна сметка ние сме пример за подрастващите.

А подрастващите имат нужда от пример, който да ги мотивира да постигнат нещо в своя живот, да бъдат амбицирани и да постигат целите си, обясни Стефи.

Оказва се, че за да си влогър, да си успешен и да те харесват, може би не е чак толкова лесно, колкото може би изглежда. Също така, коства и много енергия. 

Създаването на видео отнема една седмица – от писането на сценария, до намирането на локации, ангажирането на хора, които снимат, обработка. Последното видео, което Стан и Стефи са заснели, е било с продължителност 10 минути и е създавано в рамките на три дни.

Стефи обясни, че да бъдеш влогър, трябва да си сценарист, да си креативен, да си артист, монтажист. След публикация да бъдеш активен в социалните мрежи, да отговаряш на коментари, да съчетаеш много професии в едно, но пък, естествено, след това има възвръщаемост.

И тъй като плуват в свои води в социалните мрежи, ги попитахме какво дават те. 

Дават възможност да се изразиш, да промениш мирогледа на хора. Ако имаш какво да кажеш, ако имаш послание, да бъдеш чут. Дават възможност да се изявиш, ако имаш качества и таланти, които искаш да покажеш на хората. Това е една огромна сцена, ако знаеш как да я използваш, казва Стан.

Освен да създават видеа, обаче, Стефи и Стан пишат и книги, защото смятат, че нещата, които се споделят чрез литературата, не могат да бъдат предадени с видео. Има неща, които можеш да напишеш, казва Стани добавя, че вярва, че децата и подрастващите имат нужда да четат.

Да гледаш нещо, е различно от това да се потопиш в една книга, да усетиш стила на автора, да усетиш неговото послание, да съпреживееш това, което авторът ти казва с думи, чрез богатството на твоето въображение

Какви са историите, които се крият в книгите на Стан и Стефи и каква емоция носят те - чуйте в звуковия файл.  

Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Коледното село Чавдар

Коледното село Чавдар - всичко опира до човека

Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...

публикувано на 22.12.24 в 10:54

Софийски разкази - Бохемски куиз - История на София

Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата?  Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември. 

публикувано на 21.12.24 в 15:00

Адресите на любовта - княз Батенберг

Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...

публикувано на 21.12.24 в 14:00
доктор Стамен Григоров

Историята оживява - доктор Стамен Григоров, част втора - лек срещу туберкулоза

В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:

обновено на 21.12.24 в 11:32
Поетите

В изкуството няма формула: всичко става с четене

Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит?  Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите?  Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция.  Събеседник по темата ни е Диана..

публикувано на 21.12.24 в 11:30

Коледните дни са по-хубави с музика

Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..

публикувано на 21.12.24 в 10:32
Десислава Иванова с кенийски деца

Инфлуенсър не е, който пише за нещо, а когато може да обедини хора, за да направи добро

С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..

публикувано на 21.12.24 в 10:30