Режисьор е Антон Угринов, а в ролите са Гергана Плетньова, Станислав Ганчев, Георги Къркеланов, Стефка Янорова, Елена Райнова, Георги Йовчев. Началото е в 19:00 часа.
Наши гости в студиото бяха Стефка Янорова и Георги Къркеланов, за да поговорим за скритите послания в „Белла фигура", общуването и усилията, които полагаме, за да изградим определен образ за себе си.
Смисълът, който носи пиесата, е че совата не е това, което е. Всички се представяме за едни добронамерени, усмихнати и цивилизовани хора, а всъщност зверовете в нас продължават да живеят и ние ги захранваме много успешно със суетата си и алчността си.
В спектакъла става дума за неумението да общуваме и да се обичаме, разказа Стефка Янорова.
Според нея това не е проблем на новото време, а вечен проблем, който в момента е по-изострен заради новите технологии, след чието навлизане общуването на живо е намаляло.
Аз съм оптимист и мисля, че нищо не може да замени човешкото общуване. Рано или късно пак ще се върнем към това. Все повече млади хора виждам, които много осъзнато живеят и много целенасочено полагат усилия в тази посока, така че няма от какво да ни е страх, смята актрисата.
„Белла фигура" всъщност означава да създаваме добро впечатление, да се позиционираме в обществената игра като едни успели, достойни хора - според нормите на социалната етика.
Зад всеки привиден успех има една огромна загуба. Огромно усилие полагаме, за да създаваме добро впечатление в обществото и пред хората. Цялата ни енергия отива в опаковката. Изпускаме същността, комуникацията между хората, истинското общуване, каза Георги Къркеланов.
Може би това е един от големите проблеми на съвремието, че ние много избягахме от природата и се превърнахме в същества в опаковка и с етикети, допълни Стефка Янорова.
Как да не хвърляме цялата си енергия само за опаковката, как да намерим баланса и какво символизират жабите в пиесата – чуйте в звуковия файл.
Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.Коментаторите на тази седмица във "Форум" обсъждаха следните теми: Какви трябва да бъдат приоритетите пред редовното правителство ? Абстрактна ли е темата за съдебната реформа? Когато няма стабилно правителство, държавната администрация прави... нищо. "Хората имат нужда от присъствието на държавата в техния живот, но до определени..
Какви ремонти на общежития се извършват с днешна дата в столицата и в цялата страна? Води ли това до проблеми с местата за настаняване? Променят ли се и как условията за настаняване в студентските общежития на различните университети? По тези ключови въпроси разговаряхме с председателя на Националното представителство на студентските..
Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) през 2025-а ще отбележи своята 105-годишнина. Във връзка с честванията са предвидени различни събития. Повече за инициативите, както и за висшето образование у нас, разговаряме с проф. д-р Димитър Димитров – ректор на висшето учебно заведение . Той изтъкна, че за поредна година..
Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..