С настъпването на летния сезон се увеличиха драстично случаите на пострадали при инциденти с газови бутилки в домашни условия. За последните 20 дни са приети 41 пострадали при инциденти с газови бутилки, от които 17 са тежко пострадали, предимно хора над 60 годишна възраст. Най-младият пациент е на 35 години, а най-възрастният на 86.
Пострадалите са с обширни и дълбочинни изгаряния, което налага многоетапно лечение със серия от операции. Пациентите са настанени в реанимационните звена на болница "Пирогов", обясни началникът на Клиниката по изгаряне в университетската спешна болница "Пирогов" доц. д-р Мая Аргирова, съобщиха от „Пирогов”. Състоянието на повечето от тях изисква освен оперативните многоетапни хирургични намеси, активно наблюдение и реанимационно лечение. Състоянието на пациентите е тежко, а животът на част от тях е застрашен.
Медиците са силно обезпокоени от интензитета на инциденти с подобна тежест и призовават хората да използват газовите бутилки изключително внимателно, отговорно и само при крайна необходимост.
Започват изпитанията на първият от общо осем нови влака за столичното метро. Първият от осемте нови влака за столичния метрополитен беше приет в края на юли след проведена съвместна среща между представители на чешкия производител и специалисти от "Метрополитен" ЕАД, в гр. Пилзен, като на тази база стартират техническите изпитания на полигона VUZ във..
В Окръжната болница (УМБАЛ "Св.Анна") в София е обявен конкурс за избор на изпълнителен директор и на представител на държавата в съвета на директорите. В университетската болница "Пловдив" процедурата е за избор на целия състав на борда на директорите - трима души. Преди няколко седмици здравният министър д-р Силви Кирилов обяви, че..
Обществените поръчки за сметопочистването и извозването на отпадъци в София привлякоха силен интерес, констатират от Столичната община. Общо 15 оферти от 11 различни фирми (някои в консорциуми) са подадени за 7-те обявени позиции . Участва фирма от чужбина, както и няколко по-малки, които досега не са участвали в сметопочистването на..
От 23.00 часа на 8.08 започва изпълнението на строителни дейности на пътното платно на бул. "Ломско шосе“ в участъка от ул. "107“ до бензиностанция "ЕКО“ /моста при ж.п. линията в ж.к "Обеля“. Участъкът не е ремонтиран през последните години и е в лошо състояние. Целта е да се подобри пропускливостта и безопасността на съоръжението. По време на..
От 11.08.2025 г. до 24.08.2025 г. (включително) се забранява влизането на пътни превозни средства по локалното пътно платно на бул. "Арсеналски“ между бул. "Черни връх“ и ул. "Борис Пожаров“, заради строително-монтажни дейности, съобщиха от Столичната община. За същия период тролеите от линии 6 и 7 и автобусна линия 108 и Х9 ще се движат по..
Кметът на София Васил Терзиев обяви, че първата същинска стъпка за възстановяване на лифта е реализирана и общината е получила от собственика на лифта "Витоша ски" АД проект за възстановяване на въжената линия. Това е първата стъпка в изготвената от общината пътна карта за възстановяване на лифта. Проектът обаче стига до общината със..
Заради аварии или ремонти голяма част от столичани нямат топла вода. От страницата на Топлофикация "София" става ясно, че утре се очаква да бъде отстранена аварията и да бъде възстановено топлоподаването на кварталите, които от вчера са изцяло без топла вода. Това са "Сердика", "Разсадника", "Илинден", "Гевгелийски", "Западен парк" и "Красна поляна"...