Бяхме в Будапеща и в Букурещ, a сега сме в София. Ще проверим как хората ги използват и къде е най-голямото търсене. Към момента сме се фокусирали по-скоро към центъра, защото това е мястото, където трябва да се освободи трафика, използвайки по-малко автомобили. Използването им е доста лесно с всякакъв телефон. Сваляте приложението и се регистрирате, което отнема около две минути. В апликацията ти се показва най-близкия до теб скутер. Отиваш на място и сканираш QR кода, виждате и нивото на батерията. И можете да го карате. Кметът на София имаше изискване максималната скорост на тротинетките да е 20 км в час, а самият скутер може да измине 25-30 км, зависи колко бързо се движиш, по каква повърхност караш и колко тежиш. Заплащането става през телефона или пей пал акаунт или с кредитна карта.
Много такива места може да видите в града, така че когато приключите с карането, намирате най-близката локация и оставяте скутера там. Също така, за нас по този начин, е изключително лесно след това да съберем изхабените батерии.
На територията на града вече има маркирани 58 места за паркиране на тротинетките в центъра и широкия център. Локациите, на които се взимат и оставят скутерите, са около 200 и са предоставени от Столичната община. Ограничението на скоростта в града е 20 км/ч, а в парковете и пешеходните зони максималната скорост е 5 км/ч.
Чуйте още по темата в приложените звукови файлове.Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..
Лятно кино под звездите се провежда за поредна година в столичния парк "Възраждане". Инициативата стартира емоционално снощи с хитовата лента "Гунди: Легенда за любовта", съобщават от районната администрация. Филмът, който проследява живота на един от най-обичаните български спортисти – Георги Аспарухов – Гунди, развълнува публиката и предизвика..
Национален младежки форум (НМФ) стартира дванадесетото издание на Национална младежка академия (НМА) – обучителна програма, която повече от десетилетие изгражда капацитета на младите хора и организациите, в които те участват. След 11 успешни издания, тази година Академията поставя нов фокус върху организациите и тяхното устойчиво развитие,..
В градинката "Кристал" от 10:00 ч.ще бъде открита изложбата "3 секунди вечна преднина" , посветена на живота и постиженията на Васил Радев (1961-2025) – световен шампион по академично гребане, осми на Олимпийските игри в Сеул (1988), многократен балкански шампион и победител в едни от най-престижните международни регати, включително..