Петото издание на най-голямото събитие за татуировки и алтернативна култура ще се проведе в края на тази седмица – на 28 и 29 септември 2019 г. в Зала 3 на НДК.
Татуирането си е занаят, необходимо е не само желание, на само талант, но и воля – обясни в ефира на Радио София Мирослава Илиева, която е част от организаторите.
Ако човек е започнал да се занимава с това, трябва да следи не само тенденциите - не само модните, но и в техническите и изразните средства. Татуистът трябва не само изключително добре да познава и борави инструментите си, но и да се обучава, да посещава семинари и изложения, каквито се организират постоянно по цял свят.
Участие тази година са заявили около 150 татуисти от 90 студия в цяла Европа, както и един от Южна Корея.
Предвидена е и конкурсна част.
Освен това за по-мащабни рисунки е възможна колаборация на двама и повече артисти.
На Bulgaria Tattoo Expo общността ще обмени опит и мнения, но ползата е и за потребителите, които със сигурност има какво да разгледат и да научат.
Татуистите не идват да се забавляват, а по цял ден ще работят, вече има записани модели, увери още Мирослава Илиева.
За още подробности – чуйте разговора с нея на Лилия Герчева и Данаил Конов.
В предаването "Форум" тази седмица водещият Лъчезар Христов коментира основните злободневни теми от икономическия, социалния и политически живот с Милен Керемедчиев - дипломат, бивш заместник министър на икономика и външните работи, и адвокат Петромир Кънчев - юрист, част от инициативата „Правосъдие за всеки“. Тримата обсъдиха различни теми, с които и:..
Чуйте повече в разговора с психолога Екатерина Цанова и в анкетата на Мария Илиева в двата звукови файла .
Съвременна платформа за хора с увреждания бе монтирана в 119. СУ "Акад. Михаил Арнаудов", съобщи кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев. Съоръжението ще обслужва учениците и посетителите на училището, преодолявайки стълбищната клетка от партера до четвъртия етаж безопасно, за около 4 минути. "Проектът за изграждането на достъпна..
Тази година Innovation Explorer се провежда за 11-ти път. Вече става традиция през февруари да виждаме международната конференция, а основният акцент тази година е върху геополитическите промени, което лесно може да се свърже и с мотото на конференцията “Екстремен свят”, защото събитиято от края на миналата година и началото на тази година държат под..
Моментната снимка на електоралните нагласи възпроизвежда в голяма степен резултатите, които имахме на изборите от миналата година. ГЕРБ се запазва като първа партия, с убедително мнозинство от 25.6% от тези, които са участвали в нашата анкета и имат намерение да гласуват, а на второ място е ПП-ДБ с буквално залепени зад тях от “Възраждане” - съответно с..
“Кауза облечена в рими“ е музикално-поетична инициатива, която се организира и провежда за четвърта поредна година в град Самоков. Организатор е сдружение “Ти си доброто“. Днес, 25 февруари, от 18 часа, на сцената на Читалище-паметник “Отец Паисий - 1859“ ще се изявят участници от различни професионални сфери, които ще рецитират стихове на..
Икономическият и социален съвет представи визия за развитието на пенсионната система в България, включително и за капиталовите стълбове. Това стана в рамките на дискусия за дългосрочното развитие на пенсионната система и обсъждането на изводите, застъпени в доклада "Анализ на действащата пенсионна система и предложения за нейното усъвършенстване",..