“Споделям историите на хората. Това са разкази с техните имена, истинските им перипетии, не са легенди и предания. Именно тези истории ми помогнаха и аз още по-силно да усетя магията и енергията, които излъчват тези сакрални места. Обиколих десетки манастири, църкви, лековити извори, които са помогнали на много хора да преодолеят своите душевни и телесни болести.“- казва Борислав Радославов
392-те страници ни развеждат из историите на чудодейните места емоционално, но ни служат и като пътеводител, който точно ни насочва към избраната дестинация. „Чудодейните места в България“ е един пътеводител на вярата, книга от хората за хората, която зарежда с енергия и вдъхновява чрез човешки разкази.
„Вдъхновява ме и ме извисява да търся човешките истории и след това да ги предавам на останалите. Искам да бъда мост между едните, които са намерили своята благодат, и тези, които все още се лутат, търсейки я. Всичко се крие в нагласата - ако сме достатъчно позитивни и нахъсани, когато искаме да постигнем нещо, то най-вероятно ще се получи. Когато даваме всичко от себе си, съдбата, късметът и животът ни помагат,“ споделя журналистът.
Авторът казва, че новата му книга е като продължение на предходната, посветена на дядо Добри. Тя отново акцентира върху темата за духовността и помага на хората да бъдат по-добри, почтени и смирени.
„Има доста хора, които са скептични. Искам те да знаят, че е важно да носим вярата в душата си. Чувам, че доста хора не ходят на църква заради даден свещеник например. Не позволявайте на нещо подобно да ви спре, отидете заради себе си и семейството си. Вярата ни е съхранила векове наред. Ако човек търси лошото, ще го намери. Ако търси положителното обаче, сигурен съм, че отново ще го открие. Нека се съсредоточим върху позитивните примери.“ - казва Радославов
Борислав Радославов посвещава книгата си на хората, с желание да им вдъхне вяра. Той оставя и следното послание - „за да постигнем желаните резултати, трябва да се трудим много и никога да не се отказваме от целите си“.
През 2025 г. целият свят празнува 200 години рождението на Йохан Щраус - син. Празнува и Виена, разбира се. Както сподели пред БНР-Радио София Георги Радев , който вече 13 години живее в австрийската столица – "празнува се през цялата година, навсякъде, през цялото време, на закрито и на открито". Той е човекът, който подготвя гостуването..
Във времето на модни диети и убеждаване в добри хранителни навици, на дневен ред сред привържениците на здравословното хранене са т.нар. суперхрани. Сред тях е и амарантът. За тази култура и нейните качества пред БНР-Радио София разказа Роман Рачков - агроном, специалист по тропично и субтропично земеделие, дългогодишен експерт по..
Европейският парламент прие на 19 юни з аконодателни мерки , с които се предлага забрана за продажба на кучета и котки в магазини за домашни любимци. Защо тази забрана е важна стъпка към хуманното отношение към тези животни, пред БНР-Радио София коментира Ивелина Иванова , координатор към отдел "Програми" в българския офис на..
20 на сто от населението в България е с прекъснати здравноосигурителни права . Солидарният модел на задължително здравно осигуряване у нас е залегнал в Закона за здравното осигуряване (ЗЗО) от 1998 г. и се осъществява чрез Националната здравноосигурителна каса (НЗОК). Този модел е проектиран да осигури достъп до медицинска помощ за всички..
Елийн Офтедал е изпълнителен директор на Норвежката велосипедна асоциация, със седалище в Осло. В ефира на Радио София тя разказа, защо въвеждането на ограничение в скоростта до 30 километра в час в населените места е нейна лична кауза. “Знаем кой е най-лесният и най-евтиният начин да предизвикаме повече хора да карат колело или дори да се..
"Малката Елфа“ е спектакъл за приятелството, за силата на въображението и за смелостта да обичаш. "С нежност и хумор тази театрална феерия ни напомня, че понякога най-големите чудеса се раждат именно тогава, когато вярваме истински и не се боим да отворим сърцата си за невидимото, което ни заобикаля", казват от Младежкия театър за постановаката...
Международна конференция, свързана с климатичните промени, се провежда ежегодно в различни градове и държави. Тази година домакин е Бразилия. С това събитие е свързана международната щафетна колоездачта инициатива COP30 Bike Ride , която обединява стотици колоездачи от цял свят. В рамките на шест месеца участници от Европа,..