“Споделям историите на хората. Това са разкази с техните имена, истинските им перипетии, не са легенди и предания. Именно тези истории ми помогнаха и аз още по-силно да усетя магията и енергията, които излъчват тези сакрални места. Обиколих десетки манастири, църкви, лековити извори, които са помогнали на много хора да преодолеят своите душевни и телесни болести.“- казва Борислав Радославов
392-те страници ни развеждат из историите на чудодейните места емоционално, но ни служат и като пътеводител, който точно ни насочва към избраната дестинация. „Чудодейните места в България“ е един пътеводител на вярата, книга от хората за хората, която зарежда с енергия и вдъхновява чрез човешки разкази.
„Вдъхновява ме и ме извисява да търся човешките истории и след това да ги предавам на останалите. Искам да бъда мост между едните, които са намерили своята благодат, и тези, които все още се лутат, търсейки я. Всичко се крие в нагласата - ако сме достатъчно позитивни и нахъсани, когато искаме да постигнем нещо, то най-вероятно ще се получи. Когато даваме всичко от себе си, съдбата, късметът и животът ни помагат,“ споделя журналистът.
Авторът казва, че новата му книга е като продължение на предходната, посветена на дядо Добри. Тя отново акцентира върху темата за духовността и помага на хората да бъдат по-добри, почтени и смирени.
„Има доста хора, които са скептични. Искам те да знаят, че е важно да носим вярата в душата си. Чувам, че доста хора не ходят на църква заради даден свещеник например. Не позволявайте на нещо подобно да ви спре, отидете заради себе си и семейството си. Вярата ни е съхранила векове наред. Ако човек търси лошото, ще го намери. Ако търси положителното обаче, сигурен съм, че отново ще го открие. Нека се съсредоточим върху позитивните примери.“ - казва Радославов
Борислав Радославов посвещава книгата си на хората, с желание да им вдъхне вяра. Той оставя и следното послание - „за да постигнем желаните резултати, трябва да се трудим много и никога да не се отказваме от целите си“.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..