В Многофункционалната спортна зала към Национална спортна академия тържествено беше открита фотоизложбата „Моменти на слава“. Тя е посветена на спортните таланти от Република Корея и Република България от 1988 г. насам.
Експозицията беше открита от Н. Пр. Джънг Джингю, посланик на Република Корея България.
„Корея и България имат много общо помежду си. Щастлив съм да кажа, че и двете държави са много добри в спорта. Ако говорим за таекуон-до и двете страни са на изключително високо ниво. Българската федерация по таекуон-до е много активна. Именно спортът е една от най-важните връзки, на която се дължи доброто приятелство между България и Корея. Експозицията ни припомня тези хубави моменти, които разтупкват сърцата ни и ни правят горди. Тук си спомняме за тези хубави събития и намираме отново причина да празнуваме“- коментира Джънг Джингю.
Посланикът беше посрещнат от демонстрация по таекуон-до, изпълнена от студенти на НСА.
В знак на благодарност Джънг Джингю подари на младежите спортна екипировка.
Чуйте повече в звуковия файл.
В началото на всеки август от края на миналия век, Банско е джаз. Но и не само. Може ли различни теми да имат обаче джаза като общ знаменател? Първи гости в джаз-парка на Банско са Вили Стоянов и Даниеле Феббо , които ни разказват за Джаз академията :
В края на 1907 е открита първата самостоятелна изложба на Тръпко Василев - маслени бои от София. Изказват се противоположни мнения. Елисавета Консулова-Вазова и Александър Божинов са сред носителите им. В спомените на самия Тръпко, има търговски успех. Преди първата му изложба, работи като бояджия - попада на прочути клиенти, като д-р Васил Радославов и..
Райна Кацарова е първата жена етномузиколог в България. Учен от световен мащаб, който изгражда с усмивка и усърдие системата на съвременната българска фолклористика. Освен неин запис от Златния фонд на БНР, слушаме и Гео Кукудов - музикант, краевед, изследовател на българския фолклор и родственик на Кацаровия род; проф. Венцислав Димов -..
Елисавета Консулова-Вазова е първата българка завършила Рисувалното училище, първата дръзнала да рисува голо тяло от натура и първата, организирала си самостоятелна изложба като художник. Със съпруга си, най-малкия брат на Иван Вазов - Борис, празнуват златна сватба - 50 години, преживени в хармония сговор и любов. Ветка, както я наричат..
Двамата братя и ИИ - Богой и Никола Богданови за конференцията за бизнес гъвкавост - бързо адаптиране в светкавично развиващия се свят на ИИ: "Все по-популярни сме като братята дето модернизират компанията, а вече правят и конференция. Помагаме на бизнеса да работи по модерен начин. Науката за управление, мениджмънт и работа в екип също се..
Боян Бочев ни представя от мястото на събитието Тринайсетия Национален събор на народното творчество в Копривщица: "Официалното откриване е в 11 ч., хората се въртят в различни конфигурации от снощи. Има изпълнители от цяла България, залага се на автентичното. Копривщица не е спала снощи - Валя Балканска и 100-те каба гайди са тук. В 1965, съвсем..
Зелени библиотеки – представя ни ги Мирела Иванова, поет и участник: "Парк Заимов звънти от детски гласове - бъдещи читатели. Предлагат се читателски карти на бъдещите читатели и уникална изложба за местата на Вазов в София, на която той е големият летописец. Имаме и изложба с парковете на София. Важно е да съчетаем естеството на природата с..