От една страна кожата придобива много повече положителни свойства, в сравнение с всеки друг период в живота. Кожата става сияйна, косата здрава, ноктите също. От друга страна обаче, това се наблюдава при стандартните бременности. Не рядко бременността може да се окаже проблемна по отношение на състоянието на кожата. Много често се характеризира с голяма сухота, разширени капиляри по краката, което води и до разширени вени, появяват се и тъмни петна, обяснява дерматологът д-р Росица Денчева.
Сухата кожа е особено проблемна през зимните месеци, което може да доведе до сърбеж. Сърбежът по време на бременност, оказва се, може да бъде и предшественик на някое от специфичните заболявания на бременността. Сред тях са уртикарията и някои видове херпесни състояния, характерни само през този период.
Те трябва да бъдат консултирани и разпознати, за да не създават дискомфорт. 90% от тях изчезват с появата на бебето, но има други, физиологични промени на кожата, сред които са тъмните петна, разширените вени и промяната на окосмяването, които зависят от хормоналните промени, и остават в първите няколко месеца след раждането и по време на периода на кърменето.
Всяка бременност е строго индивидуална, но все пак е важно да се изберат правилните профилактични продукти за грижа за кожата, които да подобряват еластичността и здравината ѝ, както и да са предназначени за превенция на стрии.
Д-р Денчева препоръчва бременните да не се излагат твърде много на слънце и да употребяват слънцезащитен крем.
Тя обясни още, че по-голяма част от продуктите, които се използват за справяне с белезите на възрастта, не би трябвало да бъдат употребявани по време на бременност. Кремовете против бръчки, например, биха могли да имат неблагоприятен ефект по време на бременност.
Най-добре е по време на бременност, съветва дерматологът, да се използват кремове с хидратиращи функции, които да запазят влажността и омазняването на кожата, както и слънцезащитен продукт.
Още за грижата за кожата по време на бременност- чуйте в звуковия файл.Три от комисиите в Столичния общински съвет ще заседават съвместно, за да обсъдят икономическата рамка на градския транспорт за тази година. Заявка за това обсъждане даде миналия четвъртък председателят на транспортната комисия Иван Таков: "Тъй като от 6 месеца сме я поискали писмено да ни бъде предоставена за предварително гледане, преди..
Метрото продължава да работи и на 19 май 2025 г., съобщиха от пресцентъра на столичния “Метрополитен”. В понеделник, 19 май т. г, ще продължат движението си допълнителни влакове по линии 1,2 и 4, както и допълнителни мотриси по линия 3. Остават в сила и намалените интервали на движение на влаковете по всички линии на метрото. Общинското дружество няма..
“Стараем се да използваме възможно най-съвременните подходи. Тази година Столичната регионална здравна инспекция ни даде своите предписания за започване на обработките на зелени площи възможно най-рано, тъй като времето за втора поредна година е сравнително по-топло в сравнение с други години. Всички обработки срещу ларви на комари, кърлежи и гризачи..
Елисавета Станчева, изкуствовед, за дискусията „На ръба“, в която композиторът Петър Керкелов разказва за създаването на новата си пиеса. Какво се случва, когато музиката премине отвъд познатото и експериментира с нови форми, звуци и идеи? Как се изгражда музикална драматургия, която преплита класическо звучене с електронни елементи? Среща-дискусия..
Музикалният спектакъл „Три тенора…и още нещо“ на Камерна опера Благоевград с диригент Георги Еленков ще гостува в София на 23 май на сцената на театър „Сълза и смях“. По този повод ни гостуват двама от участващите трима тенори – Михаил Михайлов и Юрий Николов: "Винаги е удоволствието като трима тенора, които са и приятели, са заедно на сцена...
Мария Карагьозова ни представя Фестивала на училищните и младежките оркестри, организиран от Асоциацията на фестивалите в България и финансирани от Национален фонд Култура: "Оркестрите загубиха част от структурата си по време на пандемията. Фестивалът насърчава отново децата в тези оркестри. Той е трибуна на музиканти-любители. Не съревнование..
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..