Има една група ученици, които създават и подкрепят каузи, помагат на хора в нужда и дори основават сдружение, за да може стореното от тях да има още по-голяма тежест. Наричат се „Екип Вдъхновителите“. Вдъхновяват се помежду си, но и мнозина покрай тях. Познати и непознати, популярни личности и мними дарители. Задвижващото колело на цялото добро е 18-годишната Аделина Андонова. Рамо до рамо с нея е и доброволката Натали Кошотанска.
Казват за себе си, че са малки личности с големи мечти. Сами създават каузи, подкрепят и идеи на другите. Искат да мотивират, сплотяват и вдъхновяват. Водени от амбицията и да помагат, съвсем сами организират мащабен концерт, със средствата от който искат да подкрепят майки на недоносени деца.
От фондация „Нашите недоносени деца“ откликват на идеята за помощ от учениците с огромно възхищение. Жестът е голям, особено както в случая деца искат да помогнат на деца. Възхитителен е ентусиазмът на децата, които горят от желание да помагат. С пламъка в душите им, учат всички ни на човечност.
Героите в "Моята история за доброто" посещават самотни възрастни в домовете им. Събират пластмаса за медицинска техника, организират концерти за недоносените деца на България. Носят щастие навсякъде, където отидат. Заразяват с ентусиазма си навред. Аделина Андонова, Натали Кошотанска и всички от екипа оборват закостенялото разбиране, че младите са егоисти. С делата си ни учат на милосърдие. Добре дошъл да се присъедини към тях е абсолютно всеки. Без значение от възраст или интереси, всеки с желание да прави добро може да стане част от „Вдъхновителите“.
От подкрепа имат нужда младите, не от възмущение. Когато вярата в тях я има и добрите резултати ще бъдат налице.
Коментаторите на тази седмица във "Форум" обсъждаха следните теми: Какви трябва да бъдат приоритетите пред редовното правителство ? Абстрактна ли е темата за съдебната реформа? Когато няма стабилно правителство, държавната администрация прави... нищо. "Хората имат нужда от присъствието на държавата в техния живот, но до определени..
Какви ремонти на общежития се извършват с днешна дата в столицата и в цялата страна? Води ли това до проблеми с местата за настаняване? Променят ли се и как условията за настаняване в студентските общежития на различните университети? По тези ключови въпроси разговаряхме с председателя на Националното представителство на студентските..
Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) през 2025-а ще отбележи своята 105-годишнина. Във връзка с честванията са предвидени различни събития. Повече за инициативите, както и за висшето образование у нас, разговаряме с проф. д-р Димитър Димитров – ректор на висшето учебно заведение . Той изтъкна, че за поредна година..
Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..