Има една група ученици, които създават и подкрепят каузи, помагат на хора в нужда и дори основават сдружение, за да може стореното от тях да има още по-голяма тежест. Наричат се „Екип Вдъхновителите“. Вдъхновяват се помежду си, но и мнозина покрай тях. Познати и непознати, популярни личности и мними дарители. Задвижващото колело на цялото добро е 18-годишната Аделина Андонова. Рамо до рамо с нея е и доброволката Натали Кошотанска.
Казват за себе си, че са малки личности с големи мечти. Сами създават каузи, подкрепят и идеи на другите. Искат да мотивират, сплотяват и вдъхновяват. Водени от амбицията и да помагат, съвсем сами организират мащабен концерт, със средствата от който искат да подкрепят майки на недоносени деца.
От фондация „Нашите недоносени деца“ откликват на идеята за помощ от учениците с огромно възхищение. Жестът е голям, особено както в случая деца искат да помогнат на деца. Възхитителен е ентусиазмът на децата, които горят от желание да помагат. С пламъка в душите им, учат всички ни на човечност.
Героите в "Моята история за доброто" посещават самотни възрастни в домовете им. Събират пластмаса за медицинска техника, организират концерти за недоносените деца на България. Носят щастие навсякъде, където отидат. Заразяват с ентусиазма си навред. Аделина Андонова, Натали Кошотанска и всички от екипа оборват закостенялото разбиране, че младите са егоисти. С делата си ни учат на милосърдие. Добре дошъл да се присъедини към тях е абсолютно всеки. Без значение от възраст или интереси, всеки с желание да прави добро може да стане част от „Вдъхновителите“.
От подкрепа имат нужда младите, не от възмущение. Когато вярата в тях я има и добрите резултати ще бъдат налице.
София възстановява своя 43% дял в националната икономика, сочат последните данни за брутния вътрешен продукт на областно ниво. От тях става ясно, че е налице нормализиране след различните аномалии в енергетиката, селското стопанство и туризма през предходните години. Регионалните неравенства обаче остават големи. Най-голямата регионална икономика..
Националната галерия отново отваря вратите на лабораторията по консервация и реставрация за ценителите на изкуството. Те ще имат възможността да надникнат "зад кулисите" на музея, да видят как се подготвят за експониране произведения на изкуството. Реставратор ще ги запознае с принципите и етиката на съвременната реставрация, както и с..
Успешно приключи проектът "Градска памет: Традиция и Графити", реализиран по Програма "Активни читалища" на Столичната община. Това е поредната инициатива, в която си партнират 2 софийски читалища – НЧ "Иван Вазов – 2014", което е в кв. кв. "Левски В" и НЧ "Васил Левски 1928", което е в "Сухата река". "Това - на фасадата на..
Документалният филм „Скрити белези” на режисьора Георги Тошев и оператора Борис Пинтев е сред селектираните филми за участие във фестивала Master of Art. Лентата разказва за най-успешното българско участие на Биеналето на изкуствата във Венеция. Комисарят на българското участие д-р Надежда Джакова е своеобразен гид на режисьора Георги Тошев..
Платформата за четящи и знаещи деца "Книговище" започна междуучилищното състезание по медийна грамотност "Всезнайко" на тема "Четеш ли между редовете". Това е второто издание на междуучилищната надпревара след успешното състезание на тема "Европейски съюз" през 2024-та в София. За да може повече деца да се включат, състезанието тази..
Състоянието на асансьорите в София провокира столичани да изпращат десетки сигнали месечно до контролния орган. Това каза в ефира на Радио София Григор Къшов - главен директор на Главна дирекция „Инспекция за държавен технически надзор“ към Държавната агенция по метрологичен и технически надзор. “Асансьорите са опасни, затова са наречени съоръжения..
Най новата книга "Васил Левски: най-добрият ни българин" на проф. Пламен Павлов събира 15 истории за българския Апостол на свободата, за неговите съмишленици, за идеите му и наследството, което оставя. Известният историк, публицист и преподавател вече има 2 книги, посветени на Левски. В тази са отразени редица важни и спорни..