Меломаните и радиослушателите добре знаят, че зад "Лисицата и Котараците" не се крият, а се изявяват Милица Гладнишка, Иван Велчев и Николай Воденичаров- Никеца.
А по техни убеждения и заявления проектът "Песни по велики романи" няма аналог на българската, а и на световната сцена.
Ето в резюме какво до момента е записало триото по уникалната си идея:
Пред Лили Големинова любимката на публиката (и Радио София) Милица Гладнишка припомни началото на сдружаването и творчеството на "Лисицата и Котараците". Започват с "Жълти цветя", която не е издаване и засега звучи само на живи сценични прояви. Дейността на формацията се разраства, дуота става трио, а музикалните идеи полека-лека намират своята реализация – в студиото, пред публиката, пред видеокамерата.
"Ние сме четящи хора. Вдъхновяваме се от любими писатели и техните романи, които са белязали човечеството, променили са поколения, подбудили са революции и са пренаредили мозъчната структура на милиони хора – отбеляза Гладнишка. – Съвсем различно е когато правиш музика по представление и по книга."
В момента тримата работят по други литературни персонажи - Дракула и Алиса.
Най-новата песента "Devil sent me" е фюжън от три стила – госпъл, рок и "опашка на комета, която летейки се стопява в космоса". Милица Гладнишка пише музиката и текста, вдъхновена от харизматичния и колосален образ на дявола Воланд (на Булгаков).
В песента се говори за това, как дяволът ти подарява малък подарък, като майски бръмрбар, който излита нанякъде, но заедно с душата ти.
Великолепният аранжимент на Иван Велчев и Никеца превръща първоначалната идея в рок симфония.
Никеца пък намира и нужните хора (Васил Стефанов и Стефка Николова), с които снимат и правят видеоклипа към песента.
Артистите анонсираха и някои от предстоящите си изяви. Може би най-важният от тях в близко време е концерта на "Лисицата и Котараците" на 11 октомври в София, когато ще може да се види и видеоклипя на в официалната презентация на "Devil sent me".
В сряда темите от деня в предаването "Форум“ коментира д-р Лилия Еленкова. Тя е член на Комитета по управление на младежта на Съвета на Европа. Научните й интереси са именно в сферата на младежките политики. Д-р Еленкова преподава във Философския факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски“ и в Университета за национално и световно..
Петър Вълчев - фотограф, режисьор и сценарист, представя 12 портретни фотографии, придружени от лекция на психотерапевта Елица Великова във фотографската изложба “Уязвимост“. Тя ще бъде показана до 11 октомври в столичната галерия Doza. “Тези фотографии се появиха много интуитивно. Аз по никакъв начин не съм си поставял някаква рамка, когато ги..
През септември Италия стана първата страна в Европейския съюз с цялостен закон за регулиране на изкуствения интелект. Нормативната рамка урежда наказанията за неправомерното използване на AI инструменти. Законът предвижда дори затвор за онези, които използват технологията с цел да причинят вреда – например чрез създаване на дийпфейкове – и..
На 1 октомври 2025 г., Международният ден на възрастните хора , сдружение "Мулти култи колектив“ стартира проекта "Активна София 65+: Заедно за по-пълноценен живот“, който цели да насърчи по-добрата социална интеграция между възрастни българи и чужденци над 65 г . В рамките на събитието днес в в Централни хали, ниво -1 , се събраха..
Към момента само две търговски вериги са публикували цените си на националния уебсайт kolkostruva.bg , каза пред Радио София директорът на Главна дирекция "Контрол на пазара“ към Комисията за защита на потребителите Игнат Арсенов. Платформата стартира на 30 септември 2025 г., за да даде възможност на потребителите да сравняват цените на..
Маги Гигова е позната на слушателите на Радио София от софийския куиз, който води всеки понеделник в "Добър вечер, София" и от предаването "Легендите на София". Тя обаче е известен пътешественик и разказва много интересно не само за историята на столицата, но и за своите пътувания до екзотични дестинации. Този път тя посещава Южна Корея заедно с..
Трима грузинци са задържани от полицията в София заради извършени от тях няколко кражби от апартаменти. От МВР уточниха, че става дума за хора със сериозна подготовка и опит. Началникът на Пето РПУ Илия Кузманов каза: "Множество кражби, много сериозни престъпници, професионално подготвени. Намерени бяха заготовки за отключване..