Допълнителни мерки за сигурност се въведоха в столичното метро.
С видеонаблюдение ще се следи дали пътниците спазват дистанция помежду си, докато чакат влак на пероните. Ще се използват и предупредителни гласови съобщения по радиоуредбата в чакалните на подземната железница.
Мерки се прилагат още от началото на пандемията, припомни пред Радио София инж. Стоян Братоев, изп. директор на софийския „Метрополитен“. Първо са въведени дезинфекции – неколкократно на ден, миене през нощта, аудио-визуалните съобщения и клипове.
„Имаме до 600 камери, следим да няма струпване на хора. Напомняме, призоваваме, но нямаме правомощия да налагаме глоби“, подчерта инж. Братоев.
Потокът от пътници е спаднал „ужасно много“ – при 300-350 хиляди пътуващи в нормални условия, сега са около 50-60 хиляди на ден.
„Стараем се каквото можем и е необходимо – да го правим. Няма да преустановим работа. Колкото и да са намалели, пътниците имат нужда от нашите услуги. Аз съм оптимист, надявам се до няколко седмици борбата с коронавируса да даде резултат“, допълни шефът на столичното метро.
Изпитанията на третия метродиаметър продължават. Трябва да се отмени извънредното положение, за да говорим за откриване на нов участък, допълни Братоев.
За предстоящата премиера на "Веселата вдовица" в Националния музикален театър говорим с двама от "виновниците" за събитието. Началото е със Стефан Илчев, един от солистите: "Подготовката е много голямо преживяване - никога не знаем какво да очакваме. Режисьорът Валентин Ганев много разбира целия процес - музикалния, заедно с визуалния. Благодарение на..
Албена Ненкова има зад гърба си няколко книги – трилогията за „Софиянката, която слага всичко в тигана“, книги за виното и книга за ракията (с разкази по тази интригуваща тема). Родена в София, израснала като малка в Ловеч при баба си, Албена живее интересен и пълнокръвен живот. Така е и като човек. Била е в националния отбор по синхронно..
Приемаме, че информирането е нещо добро, но знаем, че всичко има две страни. Досега обаче никой не е поглеждал на този процес както п роф. Ювал Харари. Той хвърля сянка на съмнение върху това твърдение, казвайки, че под информация се разбира: 1. това, което ни дава знания за света, а 2. – това, което подрежда света. В единия..
Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”:
Как се казва сега кварталът, кой носи орлите, откъдето започва и още любопитни неща - в звуковия файл: И още: кои са сградите на "портата" на т.н. "трета извънградска част"? Какво е имало на мястото на Полиграфическия к-т? Още подробности от спомените на майката на Драган Тенев, който разказва за обитателите на квартала, в който прекарва почти 70 г...
В рамките само на една година телевизионната легенда Иван Гарелов губи и двете си съпруги, които обича - бившата и настоящата. И Василка Гарелова (запазва фамилията му след развода, заради двете им деца), и Донка Стамболийска са журналистки. Но само дама със същата професия би могла да разбере отдадеността на работата и рисковете, които поема..
Мая Бочева-Уики, художник-илюстратор и издател на детски книги-игри представя д ебютния си късометражен анимационен филм „Кой светна Луната?“, реализиран с подкрепата на НФЦ. Филмът вече е с номинация за „Златен ритон“ и е създаден по едноименната книга, с която децата ще се запознаят след прожекцията (1 март, 17 ч., вход свободен - сцена Централни..