Ето защо и много застрахователни компании у нас започнаха да предлагат застраховки, които са специално насочени към домашните животни.
Моника Христова, подписвач в "Здравно застраховане и злополуки“ в една от застрахователните компании у нас, обясни пред Радио София, че през последните няколко години има засилен интерес към застраховките за домашен любимец.
"Застраховаме предимно кучета и котки, тъй като те са най-често срещаните домашни любимци. Много е важно да бъдат спазени законовите изисквания, като това животното да е чипирано, да е ваксинирано, да има актуален паспорт с всички ваксини, които са сложени до момента. Важно е и животното да е на възраст от 4 месеца до 9 години“, посочи Моника Христова.
Тя добави, че здравните застраховки покриват разходи, които възникват в случай на нужда и не са свързани с превантивни дейности.
Според нея, през последните 10 години отношението на хората към животните е претърпяло значителна промяна.
"Все повече хора осиновяват животни от приюти, стават все по-загрижени и по-отговорни", смята Моника Христова.
Как възприемат своите домашни любимци Петя Калнакова и Божидар Янев, можете да чуете в звуковия файл.
В централната сграда на Българска академия на науките - БАН преди дни се проведе международната конференция “Умения за пазарите на труда в зеления и цифровия преход“, част от европейския изследователски проект SkiLMeeT, която събира 70 участници от 23 държави. Събитието постави във фокус ключови въпроси за бъдещето - как зелената и цифровата..
Създаването на комисия, която да се ангажира с привличане на международен концесионер на “Топлофикация - София“ предлагат от групата на “Синя София“ в Столичния общински съвет. Проблемите с общинското дружество могат да са следващото голямо изпитание за столицата след проблемите с отпадъците, изразиха притеснения от групата. Темата бе засегната и от..
С единодушна подкрепа бяха одобрени двата доклада, с които се разрешава на “Софекострой“ да увеличи капацитета си, за да може да поеме дейностите по почистване и сметоизвозване на районите “Люлин“ и “Красно село“. В единият се залага закупуване на техника в размер на 9 млн.лв., а другият позволява разширение на числеността на общинското предприятие. И..
Вокална група “Радиодеца“ откриват сезона с концерт от любими детски песни в Първо студио на БНР. Малките певци ще зарадват публиката с любими песни от богатия си репертоар, сред които са познати и незабравими детски шедьоври като "Зайченцето бяло“. Диригентът Илина Тодорова е ръководител на вокална група “Радиодеца“ от самото им създаване, вече..
Министърът на правосъдието Георги Георгиев заяви, че ще разговаря с кмета на София Васил Терзиев, за да организират помощ от държавата за овладяване на кризата с почистването в кварталите "Люлин" и "Красно село". Във фейсбук Георгиев написа, че днес трябва да решат как в най-кратък срок да нормализират извозването на битовия отпадък...
Театър "Ами да“ има удоволствието да ви представи най-новата си постановка "Каин“. Спектакълът е базиран на едноименната драматична поема на Джордж Байрон, един от най-ярките и значими представители на английския романтизъм. "Каин“ е дълбок философски размисъл върху темите като свободата, греха, вярата и вечния стремеж на човека към..
Сдружение "Безопасни детски площадки" представя първия наръчник за "Улични игри в квартала", който в 8 стъпки събира най-важните етапи, предизвикателства и решения на проблеми. Наръчникът показва как се създава общност около едно събитие, как се действа при непредвидени обстоятелства. Документът включва най-честите административни..