Могат ли пътуващите инфлуенсъри да помогнат за съживяването на туристическия бизнес? Отговорът е повече от положителен.
Това е видима тенденция в някои страни на запад. Последователите им имат огромно доверие, дори не разглеждат сайтове толкова, а разчитат повече на информацията от своя пътуващ инфлуенсър – за препоръчана дестинация, за сервизна информация, както и за качествата на даден хотел.
Това обясни пред Радио София Ния Коцева от Инфлуенсър БГ. И в случая бранш, какъвто е туризмът – силно засегнат от пандемията, е добре да използва и този начин на реклама и влияние върху потребителското мнение.
Да си пътуващ инфлуенсър е мечтана професия, но за да я упражняваш, не е достатъчно да пътуваш, трябва да умееш да разказваш, да снимаш, да обработваш видеа.
Принудителната карантина накара много хора да превключат част от дейностите си онлайн. Социалните мрежи бележат скок в потреблението и това дава основание на много бизнеси да осъзнаят къде са техните клиенти, смята още Ния Коцева.
Повишението се отнася и за посещенията и последователите на инфлуенсърите.
По-добрите от тях са използвали времето и ситуацията да проявят повече креативност, да произвеждат съдържание, да общуват с потребителите, за тренировки, за онлайн курсове.
По думите на Ния Коцева част от негативния оттенък на думата инфлуенсър се дължи на някои, които сами са се провъзгласили за такива.
Никой не те задължава да гледаш. Ти ставаш последовател, ако ти харесва съответното съдържание.
„Много от инфлуенсърите използваха времето, за да дадат добър пример, да създадат обществено полезни каузи, да информират, да обясняват, да помагат.“
Чуйте и звуковия файл.На 12 май започваме седмицата с нови коментатори във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев . От 9 май, петък, най-горещата тема е една. Именно тя беше във фокуса на разсъжденията в днешното издание: Референдума във връзка с влизане на България в Еврозоната , обявен от президента Румен Радев. "Изборът на датата..
Пазарът на ИТ аутсорсинг в Европейския съюз се развива с впечатляваща скорост. Очаква се годишният темп на растеж в сектора да бъде между 7 и 8%, но е необходима промяна на фокуса, каза пред БНР-Радио София д-р Христо Лесев , собственик и изпълнителен директор на българска компания с международен опит в разработката на софтуер и мобилни..
В предаването “Радиокафе“ дискутираме тема, за която е крайно необходимо да говорим и за която е нужно не само да се говори, но и да се търсят ефективни и адекватни решения. Планината Витоша е огромен потенциал, който виждаме всеки ден, буквално на километри от нас и начинът, по който бихме могли да използваме това богатство. Тази беше..
Отборът от студенти по "Право" на Софийския университет класира България на 15-о място в престижното състезание за млади юристи Willem C. Vis Moot. Надпреварата представлява изкуствено създаден казус, върху който студентите работят 6 месеца. След този срок представители на университети от цял свят се срещнаха през април т.г. във Виена,..
Според данните на Националния статистически институт за последната календарна година бедните в България нарастват до 21,7% от населението . Рискът от изпадане в бедност се изразява и в конкретни лишения за домакинствата. Те все по-трудно заделят пари, спестяват за почивка и поддържане на дома. Това важи и при намерението за закупуване на..
В края на април “Ливърпул” стана шампион на Англия за 20-и път в историята си. Това стана възможно след като отборът надделя с 5:1 над "Тотнъм". Пред Радио София привърженикът и служител на футболен клуб “Ливърпул” - Марио Джунински сподели радостта си от победата. "Все още се възстановяваме от празненствата след като станахме официално..
Музикалното дуо Павлина Радионова - пиано, и Диана Станчева - цигулка, ще изпълнят на 16 април в камерна зала „България“ сонати за пиано и цигулка от Моцарт, Вила Лобос, Турина и Гершуин. Двете дами свирят заедно от 2019 г. и от тогава гледат всяка година да имат различни участия. Миналата година са имали концерт в зала “България”, отново част от..