Може да се забави отварянето на социалния център за хора със слухови увреждания, който сдружение „Тишина“ иска да обособи в ж.к.„Стрелбище“.
Столичният общински съвет трябва да даде съгласие за безвъзмездното право на ползване на имота, върху който ще се изгради центъра, но съществува вероятност документацията за това да е непълна и така решението на съветниците да бъде атакувано като незаконосъобразно.
Целта на сдружение „Тишина“ е Центърът в ж.к. „Стрелбище“ да бъде за социални, културни, творчески, младежки и спортни дейности, а сградата да има и административно значение за организацията.
Двата набелязани имота дълго време са били незаконно използвани. От район „Триадица“ са предприели действия, с които да изгонят досегашните ползватели и се опитват да предадат имотите за безвъзмездно ползване на сдружение „Тишина“ до 2028 г.
Зам.-кметът на района Руслан Баждеков предлага и околното пространство да бъде облагородено, да има площадка за хора с увреждания.
Представеният доклад към общинските съветници, с който те трябва да разрешат ползването на имотите – частна общинска собственост, има известни правни несъответствия. Според Милка Христова, общински съветник от БСП и зам.-председател на комисията по здравеопазване и социална политика към СОС, така предложеното проекторешение и документация към него, няма да дадат валидно право за ползване.
Това мнение обаче се оспорва от Руслан Баждеков.
Понеже имотите са два, са необходими още документи, смята Христова.
Докладът за учредяването на безвъзмездно право на ползване на посоченото място, е разглеждан на заседания на няколко общински комисии.
Извънредно по това решение комисията по здравеопазване и социална политика ще заседава и утре, когато ще се проведе сесията на СОС.
Именно утре се очаква общинският съвет да се произнесе и да утвърди безвъзмездно право на ползване на имотите, на чието място сдружение „Тишина“ да обособи центъра за хора със слухови увреждания.
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..