Пробивът по булевард “Петър Дертлиев”, свързващ Околовръстния път на София и автомагистрала „Люлин“ с жилищния квартал, също напредва. Усилено се работи и в района между Околовръстния път и бул. “Пушкин”, а за юли и август се предвижда рехабилитацията на бул. “България“ в посока от бул. “Тодор Каблешков” към центъра. Разширяването на изключително важния за вътрешния градски ринг на София булевард “Т. Каблешков” също започна.
Крайната цел е той, заедно с булевард “Филип Кутев”, да създаде връзка от булевард „Цар Борис III“ през „България“ и „Черни връх“ до булевард Симеоновско шосе“.
“В края на месеца очакваме да започне и последният - трети етап, на бул. “Монтевидео”, където ще довършим последния участък от изграждането на булеварда до новата метростанция. Продължаваме изграждането на бул. “Искърско шосе”, като в момента се работи по последния участък от ул. “Цветан Лазаров” до ул. “Димитър Списаревски”.
Предстои и да започне ремонта по бул. “Александър Йорданов” - от кръстовището със “Шипченски проход” до ул. “Цветан Лазаров” и трамвайното трасе”, обяснява инж. Цветан Божинов - зам-кмет по “Обществено строителство" към Столична община.
Плановете на общината включват и ремонт на тунела на бул. “Ал. Малинов” и Южната дъга на Околовръстния път в квартал “Младост”, както и големия проект за пресечката на булевардите “ Никола Петков” и “Цар Борис III”.
На финала е и проекта за изместване на трамвая по булевард “Скобелев” и транспортния тунел при НДК.
В София все по-усилено се говори за търсене на баланс между всички участници в движението с цел намаляване използването на лични автомобили.
Всички мащабни ремонти в София се предвиждат да приключат до 10 септември.
Кои още са актуалните ремонтни проект в столицата допълва заместник-кмета инженер Цветан Божинов в звуковия файл.
Гиргина и Пламена Гиргинови, възпитанички на Детския радиохор, за предстоящите си изяви и барокови концерти: "Сезонът бе изключително интензивен и под знака на педагогически успехи, и с концерти. (Гиргина) Вървя по нейните стъпки. (Пламена) Първата проява сега е в петък 20, в музея "Борис Христов" (подробности в звуковия файл). В последните години..
Георги Тошев за "Деня на Парцалев": "В живота на всеки един от нас има незабравими. Добрата новина са многото млади хора в залите, където представяме филма и книгата за Парцалев. В живота му има много щастливи и тъжни моменти. Пътуването ми в живота на Парцалев започна преди 6 години, благодаря на Татяна Лолова и Стоянка Мутафова, които го наричаха..
„ Берлин. Порто. София “ е визуален дневник на едно артистично пътуване – през градове, материали и лични трансформации. В новата си изложба Петър Пондев представя серия от картини създадени чрез тъфтинг - техника – колкото старинна, толкова и набираща популярност в момента: "Преди няколко години реших да напусна Берлин след 11 години там. Търсех нов..
В навечерието на Еньовден семинар по холистична медицина „Лечебните билки и влиянието им върху здравето“ с Анна Илиева разкрива влиянието им за човешкото здраве: "В детството си научих за прадядо си, известен билкар в Северна България. В някакъв момент започнах да се занимавам с билки. В цял свят от 30 години се възражда интересът към билките. Много..
Здравко Петров от "Исторически маршрути" разказва историята на Сточна гара, а и на Централна гара. Какво налага строежа ѝ в края на 20-те и какво е интересното на сградата ѝ? Как повлиява тя на околните квартали, както и новопостроената гара Подуене? Теодор Караколев от "Български архитектурен модернизъм" пък говори за т.н. "Вехтошарски пазар". Коя е тя..
Коя в действителност е главната героиня от Вазовата пиеса “Към пропаст”. Наистина ли любовта на цар Иван Александър към еврейката Сара му е повлияла толкова пагубно, че той губи държавническия си разсъдък? Бракът им е възприеман и оценяван като безпрецедентен случай в династичната история на България и Средновековна Европа. Всъщност това е една от..
Мобилното студио на Радиокафе е на събитието " България на пет океана " - в ИЕЦ от 11 до 17:30: Започваме с Валерия Джукич , оперативен директор и модератор на образователен панел: "Борим се страната да стане по-добро място за стартъпи, дълбоко сме убедени в това. Фалирали сме много компании - без грешката няма как да се научиш. Има възможности..