В актуализирания бизнес план на „Топлофикация - София“, дружеството залага да приключи годината с 56 млн. лв. загуби. Което е продължаваща положителна тенденция след като през 2019 г. завърши с 82 млн. лв. при прогнозирани 96 млн. лв. загуби.
“По-голямата част от загубата, формирана през тази година, е следствие на по-големите разходи за купуване на квоти, непризнати разходи и задължения към “Булгаргаз”. Това е вторият компонент, който се опитваме да оптимизираме с кредит от Българската банка за развитие, който ще ни осигури пари, с които дружеството ще може да оперира през следващите три месеца и половина, когато трябва да изравняваме сметките”, казва изп. директор на “Топлофикация-София” Александър Александров.
За споменатия вече от изп.-директор на „Топлофикация - София“ Александър Александров кредит, трябва да бъде дадено съгласие от общинските съветници, като част от поисканите средства ще бъдат за възстановяване на задължения към Фонд „Енергийна сигурност“ в размер на 17.5 млн. лв. и 30.5 млн. лв. за клиентите на дружеството.
Александър Александров поясни също, че почти цялата продукция на дружеството в частта „Електроенергия“ се продава чрез борсата, което пък има благоприятно влияние върху месечните сметки на абонатите.
Общинският съветник от БСП в СОС Альоша Даков поиска да научи какво се случва през тази година по отношение на изграждането на инсталацията за оползотворяване на РДФ.
Александър Александров допълни, че през настоящата година се предвиждат също модернизации на мрежата, реализиране на втора фаза от мониторинговата система за дистанционен контрол и оптимизация на дейностите по топлопренасяне.
Чуйте повече в репортажа в звуковия файл.
Пазарът на ИТ аутсорсинг в Европейския съюз се развива с впечатляваща скорост. Очаква се годишният темп на растеж в сектора да бъде между 7 и 8%, но е необходима промяна на фокуса, каза пред БНР-Радио София д-р Христо Лесев , собственик и изпълнителен директор на българска компания с международен опит в разработката на софтуер и мобилни..
В предаването “Радиокафе“ дискутираме тема, за която е крайно необходимо да говорим и за която е нужно не само да се говори, но и да се търсят ефективни и адекватни решения. Планината Витоша е огромен потенциал, който виждаме всеки ден, буквално на километри от нас и начинът, по който бихме могли да използваме това богатство. Тази беше..
Отборът от студенти по "Право" на Софийския университет класира България на 15-о място в престижното състезание за млади юристи Willem C. Vis Moot. Надпреварата представлява изкуствено създаден казус, върху който студентите работят 6 месеца. След този срок представители на университети от цял свят се срещнаха през април т.г. във Виена,..
Според данните на Националния статистически институт за последната календарна година бедните в България нарастват до 21,7% от населението . Рискът от изпадане в бедност се изразява и в конкретни лишения за домакинствата. Те все по-трудно заделят пари, спестяват за почивка и поддържане на дома. Това важи и при намерението за закупуване на..
В края на април “Ливърпул” стана шампион на Англия за 20-и път в историята си. Това стана възможно след като отборът надделя с 5:1 над "Тотнъм". Пред Радио София привърженикът и служител на футболен клуб “Ливърпул” - Марио Джунински сподели радостта си от победата. "Все още се възстановяваме от празненствата след като станахме официално..
Музикалното дуо Павлина Радионова - пиано, и Диана Станчева - цигулка, ще изпълнят на 16 април в камерна зала „България“ сонати за пиано и цигулка от Моцарт, Вила Лобос, Турина и Гершуин. Двете дами свирят заедно от 2019 г. и от тогава гледат всяка година да имат различни участия. Миналата година са имали концерт в зала “България”, отново част от..
Концерт от инициативата на Българската академия на науките и Националната музикална академия “Мusicorium via - Две академии, една сцена“ ще се проведе тази вечер от 18.00 часа в зала „Проф. Марин Дринов“. Концертът е под наслов “Пролетна разходка“ и включва изпълнения от барока до музиката на XX век на студентите на доц. д-р Мариана Пенчева.В..