Да комуникираш, да се себеизразяваш, да водиш диалог с другия, да говориш пред група хора е изключително важно. Много врати могат да се отворят, ако успееш да почукаш и да попиташ “Мога ли да вляза” правилно. През последните години се оформя един нов подход за добра комуникация с даден събеседник. Когато говориш и думите ти достигат до някого, те трябва да се върнат обратно и ти да разбереш как са се върнали, тоест какво е разбрал той от това, което си казал. Оказва се, че грешката в кратките писмовни комуникации обърква много ситуации - и лични, и професионални. Ето защо е много важно да се чуваме - по телефона, през скайп или по друг начин, за да можем да усетим онова, което отсрещната страна иска да ти каже, препоръча Надя Обретенова.
Разглеждайки диалога с Изтока, който съществува отдавна, трябва да знаем, че той е неразривна част от процеса на обогатяване на световете. Днес светът е един, дори и скован от Covid, и е особено важно за всеки от нас да познава добре другия. Много неразумно е да отидеш в Китай, Индия или друга източна страна, без да си подготвен за срещата с тяхната култура. А мисията на програмата ”Усъвършенстване на комуникативните умения за успешен диалог с Изтока” е да пренася източното знание у нас и европейското знание там.
Основата на източната култура се корени в това да опознаваш себе си, другия и света и да знаеш, че всичко това е едно голямо цяло. Човекът е несъвършен и не може да почувства напълно вселената в себе си, но стремежът винаги е в тази посока, сподели Обретенова. И припомни един от най-важните фактори за добра комуникация - търпението, с което трябва да се заредим, за да изучим добре другия.
С какви ключове разполагаме, за да отключим вратите на успешната комуникация, как да предразположи събеседниците си и как да бъдем убедителни в представянето си - чуйте в интервюто на Ива Дойчинова с Надя Обретенова.
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..
Промяната на бюджета на Столичната община за 2024 г. не бе разгледана на днешното заседание на Столичния общински съвет. Това е втори пореден опит докладът да бъде гласуван, след като на предходната сесия от коалиция „ГЕРБ-СДС“ посочиха, че не са запознати с него. Днес аргумент на общинските съветници от групата бе липсата на политически..
Историята на Щедрия вторник е от преди 12 години. В САЩ е измислен като ден, веднага след Черния петък. Първоначалният замисъл е бил да е ден, в който се празнува активно щедростта, даването, помагането на другите. Осмислено и осъзнато като контрапункт на донякъде безразсъдното харчене на пари по време на Черния петък, разказва Людмила Атанасова от..
В дена на втория пореден ден с премиера на музикалната приказка "Зелената птица" в Софийската опера и балет, авторът на музиката и стиховете - Добрин Векилов-Дони, отчита топъл прием и от публиката, и от директора: "Снощи акад. Карталов обяви, че спектакълът влиза официално в репертоара и от януари ще си играе регулярно". Основата е..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Живеещи в кв. „Изток“ и на ул. „Опълченска“ протестират пред сградата на Столичната община с искане да бъде спряно застрояването и запазени зелените площи в града. Недоволството на гражданите от кв. „Изток“ е породено от намерението да се строи в междублоково пространство на ул. „Самоков“. Според жителите всичко започва преди около 10-15 г., когато..