Хубавото, което е видяла напоследък в града - "аз съм родена, израснала, и сега живея и работя в центъра на София и сега ме изпълва с възхищение креативността, с която се запълват различни малки кътчета, улички, кьошенца... някои изчезват, други веднага се появяват, животът се ражда всеки ден по улиците на града". Това, според Мила, я различава от Виена, друга столица, в която тя е живяла (логично, като възпитаничка на Немската гимназия).
Солунска 16 - "не, не живея там (смее се), просто цял живот съм минавала по тази улица, там съм играла из дворовете, стигала съм до началното училище, до гимназията, а на 16-ти съм родена. Повярвай ми, никога не съм мислела, че някой ще се интересува защо съм кръстила така блога си."
Но пък има много весели случки хора, които я търсят именно на този адрес или пък й пишат, че точно сега пият вино там. А самия блог започва просто "за да може един приятел в чужбина да чете историите ми, като едно чекмедже, в което ги слагах". За Мила е важно, когато ги четат, хората да се чувстват свързани с тях, да има напомнят на нещо, което са преживели и да им дава усещането, че не са сами.
Откога се обичат с думите - "от съвсем малка печелех медали по рецитали, но за разлика от повечето деца, предпочитах комични стихотворения, а не онези, изпълнени с патос....но, ако обичаш думите и надълбоко в тях ровиш, откриваш и много тъга.
Писането е самотно занимание, но във времето, в което живеем, получаваме моментални реакции". Мила споделя, че текстовете и това дали ще развълнуват читателите, е трудно предвидимо и често неочаквано. С времето се е научила да отсява "дежурните лайкове" и все повече усеща колко е отговорно да пишеш, когато те четат много хора и се "търсят" в твоите думи.
Сценарий за сериал - "изневиделица ме поканиха в сценарния екип на сериала “Братя”. Аз учих сценарий преди няколко години в академията "Валери Петров" и открих, че имам огромна страст към това. И тази покана, която дойде от най-добрите - Невена Кертова и Теодора Маркова, и тази възможност на 40 и…да се чувстваш като заек, да знаеш, че тези 12 класа ги взимаш сега или никога, това лято и да научаваш непрестанно - безценно е. Много взима от възрастта да учиш нещо ново, когато наистина го обичаш". Мила говори напевно, реди думите без клишета и веднага разбираш защо толкова много хора четат блога й. Има финес, има нежност, има класа.
Книгата - тя се нарича "Хартиена лодка в открито море". "Живее вече почти година, издадохме втори тираж (отново напълно неочаквано за мен) точно преди целият свят да се "затвори". Толкова е хубаво, че има хора, които продължават да искат да се качат на хартиената лодка". В книгата, за която Мила казва „животът я написа“, има събрани истории от последните години за … ами за всичко важно в този живот.
Цялата история на гостуването на Мила Иванова в Радио София – чуйте тук.
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Орион". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..
Макар през последните години училищата с природоматематически профил и езиково обучение да запазват челните позиции сред бъдещите осмокласници, тези за професионално обучение, стават все по-предпочитани. Това поясни пред БНР-Радио София Ваня Станчева , старши експерт по организация на средното образовани в Регионалното управление на..
Инициативата "Голямата маса“ се завръща с поредно издание. Тази събота (19 юли), съседи и приятели от столичния район "Оборище“ отново ще седнат една маса. Събитието ще се проведе на ул. "Васил Друмев", в отсечката от ул. "Оборище" до ул. "Русалка", от 11.00 до 22.00 часа. Акцент във второто издание на "Голямата маса“ 2025 е един от..