Онлайн обучението може да бъде от полза на учениците и студентите, но докторантите трябва да използват учебната база и най-вече библиотеката. Достъп обаче до тях обаче няма и докторантите са принудени да учат и пишат своите дисертации на други места. Това обясни пред Радио София Виктория Алберт - докторантка в Богословския факултет на "Софийския университет".
Въпросът, който се повдига е: Къде да се намери литературата, която им е нужна за подготовката, но не е налична другаде освен в съответната факултетска библиотека.
От Богословския факултет заявиха, че по заповед на министъра не допускат никого до базата на факултета, включително до библиотеката. Право да влизат имат само хора от администрацията.
Още от самото въвеждане на онлайн обучението, беше отчетенто е о, че съществуват специалности, които изискват практична подготовка. Както е медицината.
Преди дни Мирослав Върбев - студент в 5-и курс в Медицинския университет - София и част от Асоциацията на студентите медици в България, пусна в социалните мрежи пост, който предизвика голям обществен отзвук (над 3400 харесвания, 1100 споделяния и 85 коментара). В него той разкритикува това, че студентите по медицина минават към онлайн обучение, което е сигурен спад в качеството на преподаване, но "молят" доброволно да отидат да помагат в Ковид отделенията.
„Няма как по телефон или лаптоп да ни преподават хирургия“, категоричен е Мирослав Върбев в разговор за Радио София. И споделя основателното си съмнение дали онлайн обучението ще му даде нужните знания и умения за справяне по гранични специалности.
А какво правят студентите в свободно време, което им оставя онлайн обучението?
Михаил Митев се разходи из улиците на Студентски град, за да пита лично студентите дали се събират по кафенета, каква натовареност изпитват от онлайн обучението и смятат ли, че то предотвратява събирането на повече хора.
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: Във втората част продължаваме с другите хаджии и техните фамилии: "Срещаме графити от 1771 за..
Писателят Васил Попов за сериала по романа му Мамник и издаването на следващия, Лехуса: "Докато пишех "Мамник" мислех, че жанровата литература не е разпространена в България, но се изненадах от интереса на различните възрасти. Снимките приключиха април. Предполагам, че ще е готов зимата. Натрупа се материал - скоро почвам третия. Съвсем различно..
Покана за танцов спектакъл TRAPтайм? от Захари Нанков, танцьор и хореограф: "Концепцията я реализирах преди 3 години, сега я повтарям с ученици от моята школа. Комбинирал съм стила в музиката трап с рагтайм - като музика и роман. Правя съпоставки между тези две епохи - тогава и сега, всичко минава през една игра. Проследяваме нишката как се променя..
Сигурна съм, че всички са чували името на Найден Геров: възрожденец, писател, езиковед и фолклорист. Делото на неговия живот е „Речник на българския език“. А жената на неговия живот е Мария, също от сой. Потомка на рода Пулиеви и Евлоги и Христо Георгиеви, сродена с даскал Ботьо Петков, бащата на Христо Ботев. Т я също блести със собствена светлина..
Лора Младенова oт „Невидими животни” за благотворителния концерт-протест срещу насилието над животни , събиращ българските изпълнители на Благотворителен концерт-протест срещу насилието над животни събира българските изпълнители на 18 май от 18:00 часа в Концертната зала на Военния клуб в София с вход свободен: "Идеята дойде от певицата Тина, към..
Славея Сурчева ни кани на поредната „Нощ на музеите“ в НВИМ с атрактивна програма и вход свободен за външната и постоянната хронологична експозиция. В късните часове на деня посетителите ще имат възможността да разгледат една от най-богатите музейни колекции в страната и да съхранят този спомен със селфи в специално обособен за целта кът. Екипът..