Онлайн обучението може да бъде от полза на учениците и студентите, но докторантите трябва да използват учебната база и най-вече библиотеката. Достъп обаче до тях обаче няма и докторантите са принудени да учат и пишат своите дисертации на други места. Това обясни пред Радио София Виктория Алберт - докторантка в Богословския факултет на "Софийския университет".
Въпросът, който се повдига е: Къде да се намери литературата, която им е нужна за подготовката, но не е налична другаде освен в съответната факултетска библиотека.
От Богословския факултет заявиха, че по заповед на министъра не допускат никого до базата на факултета, включително до библиотеката. Право да влизат имат само хора от администрацията.
Още от самото въвеждане на онлайн обучението, беше отчетенто е о, че съществуват специалности, които изискват практична подготовка. Както е медицината.
Преди дни Мирослав Върбев - студент в 5-и курс в Медицинския университет - София и част от Асоциацията на студентите медици в България, пусна в социалните мрежи пост, който предизвика голям обществен отзвук (над 3400 харесвания, 1100 споделяния и 85 коментара). В него той разкритикува това, че студентите по медицина минават към онлайн обучение, което е сигурен спад в качеството на преподаване, но "молят" доброволно да отидат да помагат в Ковид отделенията.
„Няма как по телефон или лаптоп да ни преподават хирургия“, категоричен е Мирослав Върбев в разговор за Радио София. И споделя основателното си съмнение дали онлайн обучението ще му даде нужните знания и умения за справяне по гранични специалности.
А какво правят студентите в свободно време, което им оставя онлайн обучението?
Михаил Митев се разходи из улиците на Студентски град, за да пита лично студентите дали се събират по кафенета, каква натовареност изпитват от онлайн обучението и смятат ли, че то предотвратява събирането на повече хора.
Днес през по-голямата част на деня и над повечето райони ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони на Западна и Централна България и северните централни части на страната ще има краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб, а в Източна България и умерен вятър от..
Днес Радиокафе гостува на с. Житен в район Нови Искър - Столична община. Първи гости са Жана Захариева , председател на читалище "Наука-1921" и Снежа Лозева , библиотекар: „Хората в пенсия имат много време да се веселят и да празнуват. Зарезваме лозите и имаме весела част. Направихме и конкурс „Сладко изкушение“ на женския празник...
От Народния театър до Орлов мост със спирки Народния театър (1907), старото кафене "България" на ул. "Дякон Игнатий" и бившия едноименен хотел на номер едно на същата улица. Кафенето "Цар Освободител" "изземва" функцията му десетилетие по-късно. Следва поглед върху бившия конак, княжески - царски дворец, Министерски съвет и Етнографски музей и НХГ. Не..
Кирила Възвъзова-Каратодорова е първият експерт разчел личния тефтер на Васил Левски. Тя говори за народолюбието, за отдаването до пълна саможертва. "Това, което Левски направи за самата България, никой не го бе правил." В студиото е Кирил Казанджиев, неин внук: Слушаме разказ за структурирането на Народната библиотека, за изготвянето на..
Дори изобщо да не сте изкушени от симфоничната музика, няма начин поне веднъж да не сте чули емблематичната “Ръченица” от Тракийски танци на Петко Стайнов. Но те не биха се излели така вдъхновено изпод нотите на композитора, ако той нямаше до себе си жена, муза, подкрепа и всеотдайна грижа в лицето на съпругата му Стефанка. Внукът на..
TRAP fest Open Air е част от културния календар на Столична община и едно от най-чаканите безплатни младежки събития в София. Подкрепено от НЧ „Тротоара 2020“, фестивалът обединява млади артисти, доброволци и стотици фенове на истинската музика. Деян Янков, Мария Павлова и Петър-Сав Михайлов ни канят на събитието: "Младите организират и..
За поредна година в България се провежда инициативата "Юли без пластмаса" като част от глобалното движение Plastic Free July. Целта е хората да бъдат насърчени да ограничат употребата на пластмасови продукти за еднократна употреба. Световната инициатива "Юли без пластмаса" /Plastic Free July/ съществува от 2011г. Тя призовава милиони хора от цял..