Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Теодора Петкова: Банкерът управлява доверие

Никулден е празник и на банкерите.
По този повод ви срещаме с „Банкер на 2020 година” - Теодора Петкова, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на УниКредит Булбанк. Тя беше отличена за доверието на акционерите и за непрекъснатостта в устойчивото развитие на институцията.

„Доверието на клиентите, на служителите ни е най-важният актив. Тази награда е за всеки един колега, който е работил отговорно и със сърце. Това е професия с управление на доверие, трябва да сме отговорни, безкомпромисни, когато става въпрос за етика, трябва да сме емоционално интелигентни и професионално компетентни, разбира се, за да сме полезни на клиентите. Както казва Пикасо - "вдъхновението съществува, но то идва по време на работа". В този смисъл ние работим с вдъхновение и сърце. Посрещаме предизвикателствата, но ги превръщаме в отправни точки, за да се подобряваме.“

Безспорно всички сектори претърпяха промени във времето на коронавируса, но за г-жа Петкова периода на Covid е добра възможност за развитие на банковия сектор. 

„Първо, защото в тези условия се стигна до ускоряване на дигитализацията на сектора, намаляваме вътрешната комплексност, това е възможност да застанем редом до клиентите си и да сме до тях в тези трудни моменти и да търсим решение заедно.“

Още за предизвикателствата пред професията на банкерите, какво трябва да знаят младите, преди да се ориентират към тази професия, и какви са ползите и недостатъците за банковия сектор при влизането ни в еврозоната, чуйте в интервюто на Ангелина Грозева с Теодора Петкова, банкер на 2020 година в категория „Доверие“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как кенгуру-грижите лекуват?

За осма поредна година Май е обявен за Месец на отворените врати за много неонатологични отделения в цяла България. Те се включват в кампанията на Фондация "Нашите недоносени деца" за популяризиране практикуването на кенгуру-грижите  към бебетата. По информация на организацията, годишно у нас се раждат около 6500 недоносени деца – 10-12%..

публикувано на 20.05.24 в 17:11

La Femme с концерт в София

Френската супер шик неопсихаделик група La Femme идва в София на 21 май 2024 г. за концерт в Joy Station. Гости в предаването "Радиокафе" бяха част от нейните членове - Саша Гот и Марлон, както и музикантът Илияна Георгиева. По думите на Саша гот концертът ще бъде микс от песните, които са записвали досега, като ще има едно ново парче. Марлон..

публикувано на 20.05.24 в 16:35
Проф. Миглена Темелкова

На шествията за 24 май академичната общност ще бъде с протестни лентички

Над 40 висши училища в България не отвориха врати днес, в изпълнение решението на Общото събрание на Съвета на ректорите от 17 май. Извършват се само дейности с неотложен характер, въпреки че служебното правителство отпусна общо 80 млн. лв., а синдикатите отмениха свои протести. "Затворените врати не са само заради възнагражденията...

публикувано на 20.05.24 в 15:29

Българските домакинства и климатичната неутралност

Участват ли и доколко участват българските домакинства в енергийния преход към климатична неутралност? Гост в предаването "Радиокафе" беше Минчо Бенов - национален директор на "Хабитат България". От организацията работят изключително много за ускоряване на енергийното обновяване на жилищата и преодоляването на енергийната бедност на..

публикувано на 20.05.24 в 15:22

НИМХ очаква финансиране по Закона за висшето образование

За първи път от много години днес университетите в страната не отвориха врати, с изключение на провеждане на дейности с неотложен характер. КНСБ и „Подкрепа“ заявиха, че отменят планирания протест, но Съветът на ректорите съобщи, че такъв все пак ще има. След протестното писмо от ректорите на държавните и някои частни университети,..

публикувано на 20.05.24 в 14:45

Честваме 125 години от рождението на Дечко Узунов

През 2024 г. се навършват 125 години от рождението на големия български художник и интелектуалец Дечко Узунов (1899–1986). Едва ли ще се намерят малцина, които да не знаят името му, да не са се срещали с негови творби, които отдавна са в музеите и днес определяме с думата "класика". По този повод Софийска градска художествена галерия (СГХГ)..

публикувано на 20.05.24 в 13:57

На извънредно заседание СОС обсъжда промените в движението в центъра на София

Предизвикалата недоволство нова организация на движението по софийските булеварди "Патриарх Евтимий" и "Витоша" ще бъде тема на извънредно заседание на Столичния общински съвет, обяви неговият председател Цветомир Петров. На друго извънредно заседание общинските съветници ще обсъждат проблема с кабинковия лифт от Симеоново до хижа "Алеко" на..

публикувано на 20.05.24 в 13:27