Цензурирането на американския президент Доналд Тръмп от социалните мрежи не само е безпрецедентно, но и абсурдно, въпреки че медията е частна.
Да не забравяме, че и Хитлер и Сталин са се въздигнали под звуците на аплодисменти. Не бива да се радваме на подобна санкция дори и да е на наш враг, защото след това е нужно много малко, за да се приложи на много други.
Това коментира пред Радио София Александър Ненов, специалист по социални мрежи.
Законите пазят собствениците на частни медии за всякакви подобни действия.
Въпросът обаче е дали тези правила и критерии се прилагат и върху другите потребители, а не избирателно. Само ако е така – се създава впечатлението за справедливост.
„Силата на социалните медии е огромна и те буквално са способни да диктуват хода на световната политика. В конкретния случай те сякаш казаха: „Ние вече играем с новия президент“. Всъщност едва ли ще са много страдащите, които няма да четат туитовете на Тръмп. В България също много потребители на социалните медии живеят добре и без да следват политици там“, допълни Ненов.
Според него интернет гиганти могат да очакват удар още в първия месец на Байдън, защото според демократите те са станали огромни и е добре да бъдат ограничавани и раздробени на по-малки компании, включително и в тях да влизат правителствени агенти. Нещо подобно вече се е случвало на Бил Гейтс в началото на 90-те години.
Чуйте разговора на Александра Илиева с Александър Ненов.
В социалните мрежи едва ли е възможен нормален диалог. По-скоро по психологически причини, хората общуват нормално, когато застават или с името си, или чисто физически, или имат визуална представа за събеседника.Интернет средата дава възможност..
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от..