Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Краси Георгиев: Зимата не е причина да не спортуваме

Снимка: БТА, архив

Подходящо ли е да спортуваме през зимата навън и как трябва да се подготвим? Отговор на тези въпроси даде пред Радио София ултрамаратонецът Краси Георгиев.

Както е необходимо да имаме добра екипировка, когато отидем да караме ски, така трябва да сме добре подготвени и при всеки друг спорт на открито по време на зимните месеци. Важното е да знаем, че не бива да се изпотяваме   на отрицателни температури. Затова е добре да се облечем така, че да ни е малко по-студено от комфортното, за да може по време на спортуването да усещаме нормална температура, обясни Георгиев.

Студеното време не е причина да не спортуваме. Ако желаем да използваме лостове, можем да си вземем ръкавици, а лицеви опори можем да правим на пейките в парковете. Но никога не бива да забравяме да направим предварителна подготовка - разгряване, преди да излезем от вкъщи. Всеки може да намери най-подходящия спорт за себе си - тичане, колоездене, каране на ски или упражнения на уреди, но важното е винаги да намира достатъчно време за добрата си физическа форма.

Има разлика при хидратирането в зимните месеци, но все пак трябва да преценим колко време ще тренираме и да сме достатъчно хидратирани предварително, посочи ултрамаратонецът.

Чуйте интервюто на Алекс Илиева с Краси Георгиев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 20.06.25: Скокът на цените е "чиста спекула", не инфлация

В последния ден от седмицата, водещият на публицистичнотго предаване "Форум" Лъчезар Христов обсъди със седмичните коментатори следните теми: МВР се мобилизира в издирването на черна пантера, пума или друг едър хищник, забелязан в района на Шуменското плато; НАП: Скокът на цените е "чиста спекула", не инфлация; Българите планират да..

публикувано на 20.06.25 в 18:20

Обезопасяват допълнително рискови пешеходни пътеки в София, поставят и нови камери за скорост

Столичната община ще обезопаси допълнително рискови пешеходни пътеки. Ще бъдат поставени и нови камери за скорост, съобщиха от СО. По нареждане на кмета на София Васил Терзиев, съвместна група от експерти на Столичната община и отдел "Пътна полиция“ при СДВР, са извършили огледи на рискови пешеходни пътеки на територията на София и са набелязали..

публикувано на 20.06.25 в 18:05

The Breakthrough с лятно парти и концерт "Акустични следобеди от лятото на 70-те"

Ивайло Петров, познат от група от Cool Den, гостува за първи път в предаването "Добър вечер, София" в качеството си на музикант от друга група, заедно с Павел Ангелов. Новата група, наречена The Breakthrough, се състои от шестима музиканти - Гален Николов- саксофон и тромбон, Ивайло Петров - акустична китара, Калоян Паунов- бас, Никола..

публикувано на 20.06.25 в 17:10

Заради продължителната суша четири пернишки села минават на режим на водата

Традиционният събор на село Ковачевци, Перник се провежда днес, но освен песни и танци, в някои от населените места към общината има режим на водата, а в други - забрана за използване на питейна вода за поливане на градини, пълнене на басейни и почистване на автомобили. Докога ще продължи режимът и какви мерки са взети, за да се разреши водният проблем,..

публикувано на 20.06.25 в 17:09
Проф. Силвия Илиева при откриването на втория ден на Spinoff Conference

Как научните открития се превръщат в устойчиви бизнес решения

В рамките на два дни - на 19 и 20 юни 2025 г. институт GATE към СУ „Св. Климент Охридски“ бе домакин на четвъртото издание на Spinoff Conference - международен форум, посветен на превръщането на научни открития в устойчиви бизнес решения чрез високотехнологични спиноф компании. Повече от 300 участници от повече от 20 държави бяха тук в София за..

публикувано на 20.06.25 в 16:29
Американският президент Доналд Тръмп.

Седмицата в САЩ: Посланията на Тръмп за възможна намеса в конфликта между Израел и Иран

Светът гледа тревожно към случващото се между Израел и Иран. Американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще реши дали Щатите ще действат срещу Иран в рамките на следващите две седмици с мотива, че има възможност за преговори за ядрената програма на Иран. Какви са последните сигнали от Вашингтон? Вчера имаше планирана среща между външния министър..

публикувано на 20.06.25 в 16:16

"КвАРТал" се събужда с нова енергия

Когато слънцето е най-високо, а денят – най-дълъг, КвАРТал се събужда с нова енергия! В уикенда на лятното слънцестоене – от 20 до 22 юни, сърцето на стара София ще се превърне в оживена сцена за музика, танци, култура, вкусове и градски ритъм. Ще отпразнуваме началото на лятото под открито небе, със свободен дух, отворени улици и усмивки,..

публикувано на 20.06.25 в 15:35