Няма какво да направим, освен да се съобразим с регулатора, в случая с решението на Националния оперативен щаб за противодействие на коронавирусната епидемия. Надявам се решенията да се вземат на базата на данни, с които ние не разполагаме.
Това коментира пред Радио София Дарин Стойков, собственик на заведение, което беше затворено, както много други:
„Много неща се промениха за тези месеци с Covid-19, вече знаем имената на малкото останала ни клиенти, дори и на кучетата им. Няма ги туристите, няма ги случайните посетители. Много неща се наложи да променяме, включително доставчици и предложения в менюто, оптимизирахме всичко, което можеше.“
Според шеф Дарин Стойков от доста време държавата играе на котка и мишка с хората от ресторантьорския бранш, от нейна страна „има тояга, а няма морков“. Той даде и конкретни примери с наредби и изисквания, които невинаги са били нужни, а понякога са изпълнявани, а не са влизали в сила. От друга страна много от заплатите в бранша са нереално ниски. Някои, които не са крили оборот, сега могат да се възползват от помощите, които правителството предлага.
Стойков отбеляза, че когато има компенсации, те обикновено са мизерни или закъсняват. Но изтъкна, че ако се отворят заведенията, молове и кина, ще стане както през ноември – с по 3000 заразени на ден, „ще се стигне до натоварване на здравната система. В името на какво? На приходи“.
Трудностите могат и трябва да мобилизират – това трябва да ни е урокът от тази криза, подчерта Дарин Стойков.
С него разговаря Катя Василева.Българската асоциация на ритейл центровете е удовлетворена от решението на правителството за отваряне на големите търговски центрове от 1 февруари, но е доста закъсняло, защото очакването е било това да стане през декември - най-важният месец в годината..
Сдружението на заведенията както и представители на различни асоциации на ресторантьорския бранш организираха протест пред Министерския съвет под мотото „Марш на свободата”. Според Българската асоциация на заведенията фалитите вече са около 30%, като с..
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото,..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени..