Covid-19 се отрази основно върху наемите на имоти – там има поевтиняване с около 20%, и върху офисите и търговските площи.
Въпреки очакванията за корекции (надолу) на цените на недвижимите имоти още през миналата година, това не се отчита поради няколко причини - ниските банкови лихви, мораториума върху жилищните кредити, повишеното търсене.
Това коментира пред Радио София Людмил Боянов, обявен за Брокер на 2018 г.
Дори може да се отчете 1-2 до 5% ръст в тези цени.
През последните години възвръщаемостта на един имот през наеми се осъществява за над 20 години, дори за 23-24, допълни Боянов. Ако се изчисли, ще се окаже се този вид инвестиция едва успява „да бие“ инфлацията.
Според експерта през последната година са се активизирали главно купувачите на първи дом.
При очакване на криза човек може да инвестира спестяванията си в имот, да изчака благоприятна промяна на цените или да ги вложи в друго, което да му носи желана доходност.
Често пъти българинът купува имот и нищо не го прави, затова има толкова тъмни прозорци. Това донякъде се дължи и на факта, че повечето хора не познават други възможности за инвестиции – в злато или в акции, допълни Людмил Боянов.
С него разговаря Ива Дойчинова.
Истината в цифри изглежда така: над 53 000 сигнала за домашно насилие само през 2024 г. Над 105 жени убити от партньори или членове на семейството им в последните 5 години. Тази истина е провокацията, заради която журналистът Димитър Панайотов и фотографът Александър Николов изминават стотици километри, за да съберат реални истории на..
Конкурс, насочен към инициативи за предотвратяване на раздялата между деца и техните близки и осигуряване на ранна подкрепа за семейства в уязвими ситуации е обявила фондация "Работилница за граждански инициативи". Подкрепени ще бъдат инициативи, които развиват уменията, знанията и увереността на родителите – чрез обучения, срещи, създаване..
Днес ще е слънчево. Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевични бури. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър, в Югоизточна България от север-североизток. Максималните температури ще са от..
Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..