От началото на март в Перник са заразени с коронавирус около 1400 души. Те са карантинирани, на домашно или болнично лечение, съобщи пред Радио София зам.-кметът на общината Стефан Кръстев. Има свободни легла в болниците, но капацитетът постепенно се запълва. Сред откритите през последното денонощие 74-ма новозаразени, няма млади хора под 19 години.
Ваксинирането протича спокойно и без напрежение. Има много желаещи. Досега са имунизирани около 6000 души. Общината обмисля мерки, с които да облекчи бизнеса заради новия локдаун, който предстои от 22 март.
Кметът на Ихтиман Калоян Илиев съобщи, че в общината има леко завишение на заразените. От 30 легла в болницата само 10 са свободни. Медиците дават всичко от себе си в грижа за болните.
До този момент в общината са ваксинирани около 400 души. Сред ресторантьорите в Ихтиман няма напрежение.
В Кюстендил е напрегнато, има около 800 заболели от Covid-19, съобщи кметът Петър Паунов. За щастие, повечето граждани спазват мерките, но заболяемостта сред по-малките още не може да се ограничи и овладее.
Има заразени цели семейства и това оказва натиск върху медиците, допълни Паунов. Очакват се допълнителни доставки на ваксини, за да продължи имунизирането на населението. В проверките на заведения и обществени места се включват инспектора от РЗИ и полицаи.
За изминалата година - от началото на пандемията, в община Своге са регистрирани 1892 случая на заразени, а 30 са починали. В момента под карантина са 201 човека, вкъщи се лекуват 122-ма, в болница са 21.
Това съобщи пред Радио София зам.-кметът на Своге Илия Богданов.
В общинската многопрофилна болница има 40 легла за пациенти с коронавирусна инфекция. От тях 10 са заети.
Сред медиците и преподавателите е имало немалко, които са отказали ваксинация и после са се заразили, допълни Богданов. При около 20-хилядно население ваксини са поставени само на около 500 души.
Театър "Ами да“ има удоволствието да ви представи най-новата си постановка "Каин“. Спектакълът е базиран на едноименната драматична поема на Джордж Байрон, един от най-ярките и значими представители на английския романтизъм. "Каин“ е дълбок философски размисъл върху темите като свободата, греха, вярата и вечния стремеж на човека към..
Сдружение "Безопасни детски площадки" представя първия наръчник за "Улични игри в квартала", който в 8 стъпки събира най-важните етапи, предизвикателства и решения на проблеми. Наръчникът показва как се създава общност около едно събитие, как се действа при непредвидени обстоятелства. Документът включва най-честите административни..
Общинският съветник от "Спаси София“ Гергин Борисов представи доклад, който предлага въвеждането на мобилно приложение за закупуване, валидиране и зареждане на превозни документи във виртуални портфейли на умни устройства, както и интегриране на услугите на “Център за градска мобилност” ЕАД с носителите Sofia City Card, както и корекции в цените..
Автокъща "Капитолия" трябва бъде премахната от Борисовата градина, тъй като на 29 септември Административен съд София-град окончателно отхвърли жалбите на "Софтрейд 2003" ООД и ЕТ "Минкин-Албена Минкин". Те са срещу заповед на главния архитект на София за премахване на незаконно поставените стоманобетонни фундаменти с метални чадъри в..
Днес над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират, съобщиха от НИМХ. В западната половина вероятността за валежи е малка, а облачността ще продължи да се разкъсва и да намалява. Дневните температури ще се повишат и максималните..
В сряда темите от деня в предаването "Форум“ коментира е кспертът по устойчиво развитие и климатични политики Апостол Дянков. Той е работил като съветник в Министерството на околната среда и водите, бил е ръководител на проекти във WWF България, в момента е експерт в Столичната община - дирекция "Климат, енергия и въздух". Заедно с..
Юбилеен концерт на проф. Босрислава Танева и представяне на авторския й мюзикъл от група "Бон-Бон" “Музикална торта“ са подготвили от група "Бон-Бон", съпроводена от лайв бенд с музиката на проф. Борислава Танева, която ще звучи на юбилеен концерт, с представяне на авторския й мюзикъл, в рамките на събитието “Салон на изкуствата“, което ще..