Доброволно здравно осигуряване е застраховка за индивидуални клиенти или за цялото семейство. С нея може да се осигурят профилактични прегледи, изследвания и лечение в избрани лечебни заведения. По застраховка допълнително здравно осигуряване клиентите могат да изберат различни пакети, като например подобряване на здравето, предпазване от заболяване, извънболнична медицинска помощ, болнична медицинска помощ, възстановяването на разходи и др.
Във времената на пандемия, броят на ползвателите на здравни застраховки се увеличава, но техните предпочитания се променят.
„През последните години в България се забелязва повишаване на интереса към здравните застраховки. Дори и по време на икономическа криза, те не бележат спад. Хората са с разбиране, че каквото и да им осигурява по Здравната каса и Конституцията, то не е достатъчно да покрие разходите им за здраве. И потребителите сами търсят решения. Допълнителните здравни застраховки са прекрасно решение, въпреки че и при тях има недостатъци. Проблем е, че в България има една неяснота какво точно покрива здравната каса и какво не“, отбеляза пред Радио София Светла Несторова, член на УС към Асоциация на българските застрахователи.
А най-важно е потребителите да бъдат информирани и да избират услуги, които наистина да им вършат работа, а не такива, които са евтини, но безполезни.
„Преди да сключите каквато и да е застраховка, трябва да зададете всички ключови въпроси и да прочетете условията за какво си давате парите. Само информираният потребител може да се възползва на максимална степен. А този подход е ценен и за самия застраховател, защото очакванията се припокриват с услугата. Някои хора са на принципа „Аз гледам да не плащам, пък отсреща гледат да не получа нищо“. Това е ужасяващо проклятие.“
По думите на експерта по време на пандемията българите са намалили ходенето на лекар за маловажни проблеми и все пак са обръщали внимание на по-сериозните.
По какъв начин се промени поведението на българите по време на пандемията, що се отнася до сключването на здравни застраховки и за какво да внимаваме, ако ни предстои да закупим такава – научаваме от Светла Несторова.
За 11-а поредна година по случай великденските празници доброволци от сдружение "Бъди човек" зарадваха възрастни хора, като им занесоха пакети с трайни хранителни продукти. Дни преди това – от 17 до 19 април, в зала "Арена Самоков" се събираха дарения, които бяха пакетирани и занесени от младите хора до над 450 нуждаещи се хора в общинския..
Европейската комисия (ЕК) е предприела преразглеждане правилата за въздушния транспорт, с което могат да бъдат засегнати досега извоювани права на пътниците, сигнализират организации за защита на потребители. Текстовете в действащия и в момента регламент са от 2004 г. В новото предложение се залага по-голямо закъснение на полет, за да..
Писателят Милен Хальов се завръща с нова книга "Общежитие за чудовища - Детето от пророчеството“. Пред Радио София авторът сподели, че третата част на трилогията е финалът на историята. "Който е стигал до финала на втората книга, знае точно къде съм оставил персонажите, че има един тиктакащ механизъм, който ме накара много активно да събера..
"Написана като любовно писмо към невъзможното, "Bravery" е колкото силна, толкова и ранима. Песен за тези, които са се опитвали да поберат целия океан в една чаша", казват в профила си в социалните мрежи IVA за новата си песен. Ива и Елена Тодорови - сестрите от група IVA , представят в ефира на Радио София новата си песен , която е посветена на..
Бъдещето на ядрената енергия, образованието и изкуствения интелект обсъдиха експерти от ЦЕРН и Силициевата долина на специален форум в София (Fusion Future Conference - FFC). Учени, бизнес лидери и представители на институциите дискутираха ключовата роля на ядрения синтез в глобалната енергийна трансформация и възможностите за развитие пред..
Над 50 театрални спектакълаи над 70 филма и филмови етюди могат да видят жителите и гостите на София на 36-часов театрален и кино маратон в НАТФИЗ. Най-мащабното студентско арт събитие за първи път ще продължи 3 дни – на 25, 26 и 27 април. Елизабет Димчева, Николай Тодоров, Крум Царибашев, Алекс Стоянов и Емануил Цонев ще бъдат част от 36-часовия..
Божидара Стоянова следва духовен път, който се базира на баланса и лекотата. Тя среща своя учител, когато вече наистина не може да върви сама, когато е готова. Както гласи и древната поговорка. " Моят ментор ме откри в момент, когато бях "позабатачила нещата" . Бях пооплела конците. Интересното е, че аз срещнах моя учител, чрез друг негов ученик...