Доброволно здравно осигуряване е застраховка за индивидуални клиенти или за цялото семейство. С нея може да се осигурят профилактични прегледи, изследвания и лечение в избрани лечебни заведения. По застраховка допълнително здравно осигуряване клиентите могат да изберат различни пакети, като например подобряване на здравето, предпазване от заболяване, извънболнична медицинска помощ, болнична медицинска помощ, възстановяването на разходи и др.
Във времената на пандемия, броят на ползвателите на здравни застраховки се увеличава, но техните предпочитания се променят.
„През последните години в България се забелязва повишаване на интереса към здравните застраховки. Дори и по време на икономическа криза, те не бележат спад. Хората са с разбиране, че каквото и да им осигурява по Здравната каса и Конституцията, то не е достатъчно да покрие разходите им за здраве. И потребителите сами търсят решения. Допълнителните здравни застраховки са прекрасно решение, въпреки че и при тях има недостатъци. Проблем е, че в България има една неяснота какво точно покрива здравната каса и какво не“, отбеляза пред Радио София Светла Несторова, член на УС към Асоциация на българските застрахователи.
А най-важно е потребителите да бъдат информирани и да избират услуги, които наистина да им вършат работа, а не такива, които са евтини, но безполезни.
„Преди да сключите каквато и да е застраховка, трябва да зададете всички ключови въпроси и да прочетете условията за какво си давате парите. Само информираният потребител може да се възползва на максимална степен. А този подход е ценен и за самия застраховател, защото очакванията се припокриват с услугата. Някои хора са на принципа „Аз гледам да не плащам, пък отсреща гледат да не получа нищо“. Това е ужасяващо проклятие.“
По думите на експерта по време на пандемията българите са намалили ходенето на лекар за маловажни проблеми и все пак са обръщали внимание на по-сериозните.
По какъв начин се промени поведението на българите по време на пандемията, що се отнася до сключването на здравни застраховки и за какво да внимаваме, ако ни предстои да закупим такава – научаваме от Светла Несторова.
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..