„Всеки път, когато отивах в някоя държава имах намерение да се установя за по-дълго и всеки път се връщах”, казва Юлия Димитрова.
Тя е страстен любител на пътешествията и най-вече приключенията. От двуезично семейство е и вероятно затова е посветила образованието и голяма част от живота си на изучаването на чужди езици и култури. Тази нейна страст я е отвела на много различни места по света и за по-дълго - в 4 държави – САЩ, Великобритания, Белгия и Финландия.
През 2012 година се връща окончателно в България и става учител на „Заедно в час“. За 3-те години в училище преподава на 180 деца от 6 до 14 години и е класен ръководител на 32 от тях. През 2015-а попада на обявата за перфектната за нея работа – да бъде супергерой в Тук-Там. Оттогава ролите ѝ в екипа са преминали през няколко измерения, срещнала е страшно много интересни хора, научила е какво ли не, но мотивацията си е все същата - смисълът от всички усилия, липсата на рутина, поводите за гордост и, не на последно място, чувството за хумор на екипа.
„Явно пътувало ми се е, но не за да емигрирам“, добавя Юлия с усмивка. И вади безспорен аргумент: когато си някъде, през отпуската бързаш да се върнеш при близките си, а тук си при близките и във ваканцията можеш да пътуваш и опознаваш нови земи и култури. Пък и много си харесва работата.
В Тук-Там първо говорели за завръщането на българите, сега акцентът е в мигриращия млад човек. Мобилността е вече много характерен елемент от съвремието.
Мисията на организацията днес вече е да свързва българите по(от) света - чрез проекти и инициативи, чрез платформата й.
Юлия Димитрова разказа и за актуалната привлекателна инициатива за младите хора – „Иди, учи и се върни“ и възможността да се спечели стипендия за учене.
Както е традицията, в рубриката участва и артист, който, слушайки разговора, визуализира асоциациите си. Днес това е Анелия Пашова.
Творческият й псевдоним на художничката е АPASH illustartion.
Завършила е магистратура в НХА София, специалност Илюстрация и членува в ДАФНИ / Дружество на анималисти, флористи и научни илюстратори/. Има зад гърба си 5 издадени книги, две от които авторски. Като художник на свободна практика развива своя марка продукти с анималистични рисунки.
В галерията на магазин GIFTED до 15 юни може да се разгледа съвсем скоро откритата й изложба със скицници.
Разгледайте потече тук.
И чуйте разговора с Юлия Димитрова и Анелия Пашова-АPASH.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..