Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Серджи: всеки ден е изпит

Sergie
Снимка: архив

Sergie – за музиката, актьорското майсторство и… улиците

Нежни ритми с поп-етно мотиви, чувствен текст и завладяващ клип ни представя артистът Sergie в новата си песен „Улици“. Песента въздейства върху слушателите индивидуално, а лирическият герой може да е всеки един от нас. Sergie учи актьорско майсторство с куклен театър в НАТФИЗ при доц. Константин Каракостов и гл. ас. Боньо Лунгов. Споделя, че е трудоемко, но и доста приятно изживяване, когато нещата се получават.

„В НАТФИЗ сме от 9 сутринта до 22 часа, занимаваме се с кукли, актьорско майсторство. Една строга и нестрога комбинация между приятно и трудно. Сложно се влиза в Академията, но още по-трудно се остава там. При нас всеки ден е изпит, трябва да се бачка и човек ежедневно се опитва да запази мястото си. Зад завесата, по време на репетициите, минаваме през всичко, за да стигнем до крайния резултат. С много усилия и труд трябва да се изгражда нещо, да се пробва и ако е сигурно, че няма да стане, чак тогава го премахваме. След доста опити се получават нещата“, коментира Sergie

Поглеждайки към музиката, Sergie споделя, че обича такава, която въздейства и докосва, без значение в какъв жанр е тя. Важното е да носи послание. Той самият се вдъхновява от руския поп и влага подобен стил и в собствените си песни.

„Правя авторска музика от 2-3 годни. Но „Грешни сигнали“ реално е първата излязла песен. Създадох екип от хора, които помогнаха това да се реализира. Правим всичко от сърце и стигнахме до национален ефир миналата година. През 2020, по време на пандемията, затвориха НАТФИЗ и провеждахме обучението си онлайн. Имах повече свободно време. Именно тогава започнах да творя, вдъхнових се. Доста артисти се излюпиха от тази пандемия“, каза още Sergie.

Песента „Улици“ се ражда за една нощ, но пък „преспива“ няколко месеца, докато бъде довършена. Инструменталът е осъществен с помощта на русенския бийтмейкър Miladski, който създава музика не само за българските рапъри, но и за много изпълнители от САЩ и Франция.

„Получи се небрежно, не сме се уговаряли прекалено много. Записахме и обработихме песента, стана добре. В днешно време хората не слушат музиката, те я гледат. Затова се постарахме да пресъздадем визуално емоцията на музиката в клипа, който заснехме. Използвах наученото в НАТФИЗ за заснемането на видеото, исках да има случка, да има конфликт. После разбрах, че целият конфликт е в текста, но не исках двете линии да вървят паралелно. Затова започнахме просто да правим кадрите, да ги съпоставяме. Имаше връзка, но всичко беше на усещане, а не нагласено“, казва още младият артист

За в бъдеще Sergie планира да работи много върху мечтите и целите си, защото смята, че само така може да се постигне успех. Казва, че  най-важното в живота е да си щастлив и да го разбереш, а не да се чудиш дали има щастие в живота ти.

Повече чуйте в разговора на Луиза Лазарова с артиста  Sergie:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Диригентът Саша Мякиля, композиторът Минко Ламбов и цигуларят Светлин Русев в подготовка за премиерата

Концерт "Вдъхновение"

Минко Ламбов за предстоящата премиера  на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..

публикувано на 26.01.25 в 11:55

В очакване на Анна Нетребко

Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..

публикувано на 26.01.25 в 10:51

Музиката в картините от изложбата "Европа в България"

Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини?  Кога и как се осмисля..

публикувано на 26.01.25 в 10:27

Историята оживява - Радиотеатърът, част 1

Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът  е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..

публикувано на 25.01.25 в 16:00

Софийски разкази - Историческите сгради на БНР

Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..

публикувано на 25.01.25 в 15:00
Сирак Скитник

Адресите на любовта - Сирак Скитник

В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга.  Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната  Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...

публикувано на 25.01.25 в 14:00
Никола Тулечки (вляво) с Даниел Ненчев

90 години БНР - ще ни вземе ли ИИ работата?

Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на подкаста..

публикувано на 25.01.25 в 12:03