Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Серджи: всеки ден е изпит

Sergie
Снимка: архив

Sergie – за музиката, актьорското майсторство и… улиците

Нежни ритми с поп-етно мотиви, чувствен текст и завладяващ клип ни представя артистът Sergie в новата си песен „Улици“. Песента въздейства върху слушателите индивидуално, а лирическият герой може да е всеки един от нас. Sergie учи актьорско майсторство с куклен театър в НАТФИЗ при доц. Константин Каракостов и гл. ас. Боньо Лунгов. Споделя, че е трудоемко, но и доста приятно изживяване, когато нещата се получават.

„В НАТФИЗ сме от 9 сутринта до 22 часа, занимаваме се с кукли, актьорско майсторство. Една строга и нестрога комбинация между приятно и трудно. Сложно се влиза в Академията, но още по-трудно се остава там. При нас всеки ден е изпит, трябва да се бачка и човек ежедневно се опитва да запази мястото си. Зад завесата, по време на репетициите, минаваме през всичко, за да стигнем до крайния резултат. С много усилия и труд трябва да се изгражда нещо, да се пробва и ако е сигурно, че няма да стане, чак тогава го премахваме. След доста опити се получават нещата“, коментира Sergie

Поглеждайки към музиката, Sergie споделя, че обича такава, която въздейства и докосва, без значение в какъв жанр е тя. Важното е да носи послание. Той самият се вдъхновява от руския поп и влага подобен стил и в собствените си песни.

„Правя авторска музика от 2-3 годни. Но „Грешни сигнали“ реално е първата излязла песен. Създадох екип от хора, които помогнаха това да се реализира. Правим всичко от сърце и стигнахме до национален ефир миналата година. През 2020, по време на пандемията, затвориха НАТФИЗ и провеждахме обучението си онлайн. Имах повече свободно време. Именно тогава започнах да творя, вдъхнових се. Доста артисти се излюпиха от тази пандемия“, каза още Sergie.

Песента „Улици“ се ражда за една нощ, но пък „преспива“ няколко месеца, докато бъде довършена. Инструменталът е осъществен с помощта на русенския бийтмейкър Miladski, който създава музика не само за българските рапъри, но и за много изпълнители от САЩ и Франция.

„Получи се небрежно, не сме се уговаряли прекалено много. Записахме и обработихме песента, стана добре. В днешно време хората не слушат музиката, те я гледат. Затова се постарахме да пресъздадем визуално емоцията на музиката в клипа, който заснехме. Използвах наученото в НАТФИЗ за заснемането на видеото, исках да има случка, да има конфликт. После разбрах, че целият конфликт е в текста, но не исках двете линии да вървят паралелно. Затова започнахме просто да правим кадрите, да ги съпоставяме. Имаше връзка, но всичко беше на усещане, а не нагласено“, казва още младият артист

За в бъдеще Sergie планира да работи много върху мечтите и целите си, защото смята, че само така може да се постигне успех. Казва, че  най-важното в живота е да си щастлив и да го разбереш, а не да се чудиш дали има щастие в живота ти.

Повече чуйте в разговора на Луиза Лазарова с артиста  Sergie:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Поли Кинова

Вдъхновението е навсякъде

Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..

публикувано на 01.12.24 в 10:35
адв. Христиан Митев

Когато имаме възможност да помогнем, трябва да го направим

Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..

публикувано на 01.12.24 в 10:02
Нео Ренесанс

Нео Ренесанс в галерия „Райко Алексиев“

Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..

публикувано на 01.12.24 в 10:00
Захари Зограф

Историята оживява - Захари Зограф и тайнствената и явна Ралу Коциасоглу

Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите.  Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..

публикувано на 30.11.24 в 16:00

Софийски разкази - Стара София в спомени

Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна.  Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..

публикувано на 30.11.24 в 15:00
Анна-Мария и Никола Гюзелеви

Адресите на любовта - Анна-Мария и Никола Гюзелеви

Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..

публикувано на 30.11.24 в 14:00
Радослава Карамихалева

Да оставим добри неща след нас

Колко често необвързаните българи излизат на реални срещи?  Проучване на българска мачмейкинг платформа, обхващащо над 5000 необвързани мъже и жени на възраст между 25 и 45 години, разкрива интересни, но и малко обезкуражаващи тенденции. Повече от Радослава Карамихалева, мачмейкър: "При нас срещите се случват на живо. Задаваме въпроси, от които..

публикувано на 30.11.24 в 11:05