Младежкият бизнес форум „Изгряващи звезди“ 2021 на „Джуниър Ачийвмънт – България“ (JA Bulgaria) успя да събере ученици, студенти, преподаватели, докторанти, доценти и професори, мениджъри и предприемачи, които заедно отбелязаха постиженията на най-отличилите се Учебни компании и стартъпи от цяла България. Това за поредна година беше кулминацията – награждаването на най-активните и най-добрите.
Учебни компании една от най-добрите програми за обучението в предприемачество, призната и на европейско ниво, обясни пред Радио София Ирина Илиева, оперативен директор на JA Bulgaria.
Тази година над 1000 ученици от цяла България преминаха курс по предприемачество в училище и създадоха свои учебни компании, а кандидатите да създадат свой стартъп в пре-акселератора BEYOND бяха над 400.
Чрез тези два формата, JA Bulgaria осъществява най-мащабното предприемаческо обучение в страната ни, с което изгражда предприемаческо мислене, поведение и умения за реализиране на устойчиви бизнес идеи и начинания в реална среда.
„Зеленото предприемачество е един от трите основни стълба на „Джуниър Ачийвмънт“. Идеите идват от младите хора“, подчерта Васил Димитров – мениджър Маркетинг и корпоративни партньорства в JA.
Той разказа в какви насоки за мислили и работили участниците в програмата през последната година – често пъти идеи и инициативи, подсказани от реалните проблеми и средата, в която живеем.
Победителят в Учебна компания „КафЕко“ в радио ефира представи Ния Делчева от Математичаската гимназия „Баба Тонка“ в Русе. Техният продукт – трупчета за отопление, е екологичен и се прави само от боклука, който ежедневно изхвърляме – от утайка от кафе и пилки. Инициаторите са готови да изготвят прототип на новия екобрикет и се готвят да представят България на Европейското първенство на млади иноватори.
С Ирина Илиева, Васил Димитров и Ния Делчева разговаря Елена Пъневска.Напълно нормална е зачестилата висока сеизмична активност в Аляска, Камчатка и Гърция и няма повод за притеснение. Това обясни в ефира на “Радиокафе” сеизмологът Пламена Райкова . “Не можем да говорим за свръх сеизмична дейност, а областите, където са регистрирани земетресенията са силно сеизмични райони. Особено региона на Аляска, Камчатка - това са..
Започна описването на щетите след големия пожар в Костинбродско. В района се стигна до евакуация и обявяване на частично бедствено положение заради огнената стихия. Десетки са пострадалите семейства от засегнатите места – селата Опицвет, Безден и Богьовци. Местните подозират, че пожарът е тръгнал от военния полигон в Сливница заради учение, което..
Измамници се представят за комисари от ГДБОП, звънят с искане потребителите да изтеглят или да преведат големи суми в тяхна сметка. Измамната схема се състои в обаждане от измамник, който твърди, че е служител на ГДБОП и предупреждава за изтеглен бърз кредит на името на жертвата. “От дирекция “Киберпрестъпност” в ГДБОП получихме множество..
Рехабилитацията на тротоара и паркинга на кръстовището на улиците “Оборище“ и “Черковна“ бяха проверени от район "Оборище", съвместно с възложителя ЦГМ. Дейностите се извършват по програмата на ЦГМ за възстановяване на градската среда, с част от парите, събрани от платеното паркиране в централния район на столицата. Рехабилитацията е в процес и има..
Близки и приятели ще си кажат последно сбогом с Тодор Славков през днешния 24 юли. Поклонението ще бъде от 10.00 ч. в ритуалната зала на траурен комплекс "Мира" в София, съобщава "24 часа". Тодор Славков почина на 21 юли в село Асен. Според разследването, внукът на Тодор Живков се е застрелял със законно притежавано оръжие – 22-калибров револвер...
През днешния ден преди обяд по-значителна облачност ще има над източните райони, като превалявания все още ще има в Североизточна България. В останалата част от страната ще бъде слънчево, съобщават синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно над планинските райони ще се развие купеста облачност и на отделни..
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..