Комуникациите и специалистите в тази сфера имат нарастваща роля в стратегическото бизнес планиране на организациите. Това е сред важните изводи на „КоМ:Инсист“ – мащабно изследване в областта на корпоративните комуникации в България, чиято цел е да установи съвременните тенденции, възможностите и предизвикателствата пред професионалистите в сектора.
„По-рано пиарът се възприемаше като изпълнител. При дигитализацията и времето, когато всяка информация се разпространява бързо и предизвиква реакция и критика, комуникационният специалист и мениджър трябва да е на масата при вземането на решения, не да ги получава“, подчерта пред Радио София гл. ас. д-р Калин Калинов от Факултета по журналистика и масова комуникация на СУ „Св. Кл. Охридски“, ръководител на проекта.
Комуникационните експерти могат да предскажат обществената реакция след дадено действие или събитие. По този начин могат, ако не да повлияят, то – да допринесат за по-отговорното вземане на решения, съгласи се доц. д-р Александър Христов, зам.-председател на БАПРА.
Взаимодействието на пиарите с медиите има за цел да доведе до по-чиста информационна среда и адекватно информирано общество, изтъкна Елена Матеева – изпълнителен директор на Българското дружества на връзки с обществеността (БДВО).
По думите й подписаният през миналата година Етичен кодекс е закономерен акт, имайки предвид средата, в която живеем, ставащите процеси в обществото и бранша, нарастващата роля на комуникаторите, времето, в което пиар специалистите практикуват. Беше естествено да бъдат включени допълнителни правила към базисните принципи, подчерта Матеева:
„Новия Етичен кодекс е знак за съвместната визия на цялата ни общност и желанието да развиваме професията, стъпвайки на общи и споделени правила.“

Доц. д-р Александър Христов и гл. ас. д-р Калин Калинов
Днешният празник на бранша ще протече под наслова „Стратегическата роля на комуникациите". Ще бъде обявена и стипендията на името на проф. Тодор Петев.
„Оптимист съм, професионалната общност става все по-обединена и сплотена. Различните организации през последните години направиха много за имиджа на професията и тя става все по-привлекателна“, допълни доц Христов.
Чуйте разговора на Катя Василева с Александър Христов, Елена Матеева и Калин Калинов.
В сряда, гости в предаването “Форум” бяха Георги Проданов - политолог в НБУ, и Тодор Терзиев - завършил Международен бизнес и мениджмънт с профил финанси и маркетинг в Хага. Заедно с водещия на предаването Лъчезар Христов обсъдиха следните теми: Организациите на работодателите бойкотираха Тристранния съвет за социално сътрудничество с..
Пропуканият блок в столичния квартал "Хаджи Димитър" вече е необитаем. Днес изтича срокът, в който и последните останали в опасната постройка собствениците на жилища, трябваше да изнесат покъщнината си, за да се пристъпи към действия по укрепване на сградата. "Към днешна дата, понеже изтича срокът, който бяхме дали за евакуация, в края на деня ще..
Ричард Мантарлиев представи своята група Richard Manta ProJect и разказа за дебютния им концерт в София, който ще бъде на 6 ноември. Групата ще представи своя албум “Rise Up“ , както и музика, която не е включена в албума, но е съвсем наскоро създадена. Ричард е композитор и текстописец в групата, следват го Радослав Паунов – бас, Рад Юруков..
На 2 декември Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) ще връчи за 30-и път своите Годишни награди. Отличията традиционно ще наградят усилията на най-добрите в туризма – хотели, ресторанти, мениджъри, инвеститори и общини с принос в развитието на сектора. “По традиция от 1996 г. организираме отличаването на най-добрите хотели,..
Семейният тандем пътешественици Албена и Павел Благеви изкачи за трети път базовия лагер Анапурна -1 в Хималаите. Те са активно, пътешестващо и покорило много върхове българско семейство, което живее в Юта ( САЩ ) . Три пъти са правили в Хималаите различни преходи. "Започнахме от най-високото – базов лагер на връх Еверест,..
Мобилна изложба "Градът на черното злато" проследява историята на мината в Перник и развитието на града. Експозицията е дело на РИМ - Перник и е реализирана с финансовата подкрепа на Министерството на културата. Тя ще остане в музея до 17 ноември, след което ще гостува в Радомир. Изложбата включва уреди, инструменти и предмети, свързани с минното дело,..
В първия бюджет в евро за страната ни са заложени рекордни приходи и разходи. Очакваният дефицит в новия бюджет е 3%. Размерът на заложения нов дълг за догодина достига до 10,5 млрд. евро. Синдикати и работодатели вече изразиха резерви към финансовите разчети в бюджета за догодина, а по-рано днес се провали извънредното заседание на Националния..