Започва миене и дезинфекция на дворовете на училищата на територията на София, съобщиха от Столичната община.
Изготвен е график и до 14 септември фирмите, ангажирани с чистотата на града, ще измият дворовете и подходите към училищата, за да ги подготвят за първия учебен ден.
На територията на столицата има над 170 училища.
През днешния ден ще бъдат измити училищни дворове в районите „Подуяне“, „Илинден“ и „Възраждане“.
Дейността се контролира от Столичния инспекторат.
Продължава и полагането на маркировка в зоните около училищата, за да се осигури по-голяма безопасност на учениците.
В разгара на лятото продължава работа по извършване на текущи ремонти в София, съобщават от Столичната община. Около 20 строителни екипа работят във всичките 7 зони, на които е разделена територията на Столичната община. От 12 август започват ремонтни работи на паважната настилки на бул. "Ген. Едуард Тотлебен" . Ще се извършва текущ..
"Лятна академия за деца и ученици (ЛАДУ), организирана от Националната художествен академия и Фондация "Св. Пимен Зографски", ще се проведе през месец август в София, каза за БНР Мария Ландова – автор и ръководител на проекта. Лятната академия за деца и ученици при НХА е дългосрочен образователен проект. Преподаватели в ЛАДУ са дипломирани студенти..
Започва кампанията "Пътеки на гражданите" , по време на която ще бъдат маркирани, почистени и реставрирани ключови туристически маршрути на Витоша, съобщиха от Столичната община. Първите дати са 16 август и 23 август . В кампанията може да се включи всеки гражданин и да участва като доброволец във възстановяването на туристическите..
Две столични училища ще отанат без директори титуляри, научи Столица.bg. Това са 103. ОУ "Васил Левски" в Люлин и 116. ОУ "Паисий Хилендарски" в село Яна, район Кремиковци, защото за там няма кандидати за директори, пише Столица.bg. В сайта на РУО София град е видно, че там вече има заповеди за прекратяване на конкурса за директори. Конкурси има в общо..
Започват изпитанията на първият от общо осем нови влака за столичното метро. Първият от осемте нови влака за столичния метрополитен беше приет в края на юли след проведена съвместна среща между представители на чешкия производител и специалисти от "Метрополитен" ЕАД, в гр. Пилзен, като на тази база стартират техническите изпитания на полигона VUZ във..
В Окръжната болница (УМБАЛ "Св.Анна") в София е обявен конкурс за избор на изпълнителен директор и на представител на държавата в съвета на директорите. В университетската болница "Пловдив" процедурата е за избор на целия състав на борда на директорите - трима души. Преди няколко седмици здравният министър д-р Силви Кирилов обяви, че..
Обществените поръчки за сметопочистването и извозването на отпадъци в София привлякоха силен интерес, констатират от Столичната община. Общо 15 оферти от 11 различни фирми (някои в консорциуми) са подадени за 7-те обявени позиции . Участва фирма от чужбина, както и няколко по-малки, които досега не са участвали в сметопочистването на..