Учителите нямат право да казват на учениците какво да правят като мерки срещу Covid пандемията, защото нямат медицинско образование. Може би трябваше преподавателите да изкарат курс, за да бъдат по-знаещи в това отношение.
Това коментира Тео Насър, поканен в Радио София по повод 5 октомври - Международния ден на учителя. Той е на 29 години, занимава се професионално и с модерни танци. Работил е в детска градина. Учил е и алтернативна педагогика в Англия. Води семинари за алтернативни и иновативни педагогически методи в Германия, Швейцария и Англия, както и в България, разбира се.
По думите му освен образователно и възпитателно звено, партньор и помощник на родителя, учителят през последната година и половина трябваше да е човек, който усилено да се занимава с информационни технологии, с медийната информираност. Нещата толкова бързо ескалират относно развитието на пандемията и медицинските мерки срещу коронавируса, че трябва да се информираме от световни източници, от извора.
У нас много от учителите са в крак със световните тенденции. Основното предизвикателство пред тях е свързано с навременно информиране, включително и по дисциплината, която преподават. Защото всяко ново откритие може да промени възгледите относно дадени постулати в науката. Освен това трябва да са наясно с актуални професионални приложения (автоматизация и роботика) или с тенденции в екологията, връзката с живота и бъдещата работа.
Насър обясни разликата в различните класове – в малките средата е по-любвеобилна, там трябва да си и в ролята на родител, да се грижиш за децата не само какво мислят, но и какво чувстват. Голямото предизвикателство при IХ-ХI клас е да бъдеш авторитет.
Чуйте разговора на Лъчезар Христов.В три метростанции заработиха зони за безплатно измерване на кръвното налягане, съобщиха от Столичната община. Кътовете са в рамките на кампанията за превенция на сърдечносъдовите заболявания сред младите хора „120/80. Избери номера на сърцето" и са разположени в преходните станции "Софийски университет", "Сердика" и "НДК" , където хората..
В новата в студиото на "Форум" ще слушаме разсъжденията на Георги Вулджев и Едуард Папазян. Днес водещият Лъчезар Христов ги провокира по темите: Пореден епизод от сагата за политическата безизходица у нас. Борисов отказа лидерска среща с ПП-ДБ. Доган разчиташе на обръчите (бизнеса), Пеевски – на прокуратурата (с влияние не само върху..
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..