Жителите на квартал „Бояна“ се шегуват, че рядко имат ток, вода, обхват и улично осветление едновременно. Има недостатъци, но те не спират интереса на хората да купуват имоти. Парцелите през последните месеци се продават на 320-360 евро на квадрат за регулационно изрядни имоти и с по-уредена инфраструктура, съобщи пред Радио София Соня Халева, която местен жител и брокер.
„Празни парцели почти не са останали. Интересът се движи пò на изток по Южната дъга – в посока към „Драгалевци“, „Симеоново“. За съжаление не съм виждала по-голям завършен, инфраструктурен обект от свързващата „Драгалевци“ с „Бояна“ улица, която е с имената „Кумата“, „Нарцис“ и „Боянска“, допълни Халева.
По нейни данни цените са по-високи около „Беловодски път“ и ул. „Секвоя“.
Чуйте целия разговор.
В кв. „Бояна“ не живеят само богати хора, въпреки наложилото се мнение сред обществото. Има наследствени къщи, има блокчета, има и съвсем обикновени хора с обикновени проблеми. Инфраструктурата в квартала обаче е в безобразно състояние...
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София..
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ),..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. –..
Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник...
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите ...