Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Множество жалби в Столичната община заради премахването на мигащия зелен сигнал на светофарите

Снимка: БГНЕС

Регионалното министерство взе решение предупредителното мигане на светофарите в София в зелено да бъде премахнато.

Премахването или съществуването на зелената мигаща светлина няма да създаде кой знае какви проблеми на шофьорите, каза в ефира на Радио София инж. Богдан Милчев от Института за пътна безопасност.

„Шофьорите така или иначе са задължени да спазват светофарите такива каквито са“, каза инж. Богдан Милчев.

Той добави, че преди години зелената мигаща светлина е въведена експериментално от Столичната община. Установено е, че има положителен ефект и такава мигаща светлина се появява на светофарите и в други градове.

„Допълнителната мигаща светлина дава информация. Няма драма с нея. Това е моето мнение. В случая е незначителен проблемът“, добави експертът.


Примигващата зелена светлина е добре възприета от водачите на автомобили в София. Това показват множество жалби, които са постъпили в Столичната община, с цел премигването да бъде запазено, каза в ефира на Радио София инж. Димитър Петров – директор на Дирекция „Управление и анализ на трафика“ в Столичната община.

„Същото показва и статистиката, която имаме от „Пътна полиция“ относно пътно транспортните произшествия. Има значително намаление на ПТП-тата, когато се използва мигащото зелено“, каза инж. Димитър Петров.

Той обясни, че към момента, на всички столични кръстовища мигащата зелена светлина вече е премахната.

Подробности можете да чуете в звуковите файлове



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Dj 89 - Ангел Петков и Натали Петкова

Натали Петкова - DJ 89 представиха дебютния си сингъл "Руси коси"

Музикалният тандем Натали Петкова и DJ89 - Ангел Петков, които съвсем отскоро станаха двойка и в живота, гостуваха в ефира на предаването “Добър вечер, София“, за да представят дебютния си съвместен проект  - сингълът "Руси коси". Вокалите изпълнява Натали Петкова, а инструменталът е дело на DJ 89. Ангел Петков е познат и като продуцент на..

публикувано на 06.08.25 в 14:00

Чужденци от бежанския център в Бусманци се оплакват от насилие и тежки условия

Чужденци, настанени в центъра за временно настаняване в Бусманци, са се оплакали, че са били бити и ритани от служители на охраната. Някои съобщават, че насилието е било съпроводено и с обиди. Това се посочва в публикувания днес доклад на Европейския комитет за предотвратяване на изтезанията към Съвета на Европа след визита на негова делегация там..

публикувано на 06.08.25 в 13:47

Банско се развива като целогодишен туристически и културен център

“Работим непрекъснато за развитието на града и за подобряване на бизнес средата и инфраструктурата. Става дума не само за град Банско, а за всички населени места в общината – гр. Добринище, селата Обидим, Места, Гостун, Кремен, Осеново и Филипово. Работим по инвестиционна програма, която е достатъчно амбициозна, но внимателно претеглена,..

публикувано на 06.08.25 в 13:44

Министерски съвет одобри създаването на "Магазин за хората"

Министерският съвет прие разпореждане за образуване на еднолично акционерно дружество с държавно участие в капитала - "Магазин за хората“ ЕАД, със седалище гр. София. Утвърдено бе и постановление за одобряване на промени по бюджета на Министерството на земеделието и храните за 2025 година във връзка с образуването на дружеството, съобщават от..

публикувано на 06.08.25 в 13:17

За 1 година крокодилът от "Ботунец" е нараснал е почти тройно

Крокодилът, открит в столичния квартал "Ботунец", е пораснал с 30-40 сантиметра за година, вече се казва Масай и се адаптира добре. Влечугото беше открито точно преди година в столичния квартал "Ботунец". То обитаваше басейн, изграден върху част от общински имот. Крокодил в "Кремиковци" вдигна на крак институции и специалисти Крокодилът..

публикувано на 06.08.25 в 12:58

Джаз академията "Милчо Левиев" в Банско вече покрива с ментори всички инструменти

И тази година – за четвърти път, в рамките на "Банско джаз фестивал", с млади таланти и авторитетни ментори сдружение "Брас Асоциация" провежда Джаз академия , която тази година носи името на Милчо Левиев. "Прокопавайки собствените си професионални пътеки, младите музиканти си дават сметка, че само образование и сцена не са достатъчни..

публикувано на 06.08.25 в 12:20

Днес е Преображение Господне

Днес е празникът Преображение Господне. Той е установен още в първите векове на християнството и ни припомня едно от важните евангелски събития от земния път на Спасителя, а именно явяването Му в небесната слава пред Неговите ученици Петър, Йоан и Яков, пише pravoslavieto.com. Юдейският народ не познал в Христос очаквания Месия, макар и старателно да..

публикувано на 06.08.25 в 09:13